BESLENME DOSTU OKULLAR ARTIYOR!
82 OKUL ‘BESLENME DOSTU´ OLDU!
Tarih: 7.9.2018 19:18:46/ 261okunma / 0yorum

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması amacıyla yürütülen ´Beslenme Dostu Okul Programı´ kapsamında Bursa´da 82 okul sertifika aldı.

İl genelinde Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen ´Beslenme Dostu Okul Programı´ çalışmalarında belirlenen kriterleri yerine getirip, ´Beslenme Dostu Okul´ unvanı almaya hak kazanan 82 okula Ördekli Kültür Merkezi´nde gerçekleştirilen törenle sertifikaları takdim edildi. Törene Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mihrimah Kocabıyık, Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger, İl Sağlık Müdürlüğü yöneticileri, okul müdürleri ve çok sayıda sağlık personeli katıldı.

Törende konuşan Bursa Vali Yardımcısı Ergün Güngör, obezite ve hareketsiz yaşamın çağın en büyük problemlerinden biri olduğunu belirtti. Bu sorunun üstesinden gelebilmek için İl Sağlık Müdürlüğü´nün çok ciddi çalışmalar gerçekleştirdiğini dile getiren Güngör, "Bugün vereceğimiz sertifikalarla birlikte Beslenme Dostu Okul sayımız 202´ye yükselmiş oluyor. Yine okullarda yürüttüğümüz bir başka projemiz olan Beyaz Bayrak sertifikalı okul sayımız 539´dur. Dolayısı ile hedefimiz Beslenme Dostu Okul programında da bu rakama ulaşmak. Bursa´yı sağlıklı bir şehir haline getirmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmeye devam edeceğiz" dedi.

SAĞLIĞI KORUMAYI ÖĞRETMELİYİZ

Bir ülkenin geleceği genç nesillere yapılan yatırımlarla güvence altına alınabileceğini vurgulayan Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan ise, "Sağlıklı bir gelecek için geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı hijyen, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda ne kadar bilinçlendirebilirsek, biz o derecede başarılı olabiliriz ve geleceğimiz adına güvende hissedebiliriz. Bizim için tedavi kadar önemli olan bir diğer husus topluma hastalanmadan önce sağlığını korumayı öğretebilmek, sağlık okuryazarlığı konusunda toplumumuzu bilinçlendirebilmektir. Hiç şüphesiz bunun yolu en başta çocuklarımızın iyi eğitilmesinden geçiyor. Bu anlamda Beslenme Dostu Okul ve Beyaz Bayrak projeleri çok anlamlı projeler. Bundan sonraki projelerde de İl Milli Eğitim Müdürlüğü´müz ile beraber daha güzel çalışmalara imza atacağız" şeklinde konuştu.

 

82 OKULA SERTİFİKA VERİLDİ

İl Sağlık Müdürlüğü ile obezite, bağımlılık, çevre sağlığı gibi birçok konuda işbirliği gerçekleştirdiklerine dikkat çeken İl Milli Eğitim Müdürü Sebahattin Dülger ise, çalışmaların artarak devam etmesini umut ettiklerini belirtti. Konuşmaların ardından sertifika törenine geçildi. Beslenme Dostu Okul unvanı almaya hak kazanan okullara sertifikaları takdim edildi.Video Tarihi: 7.9.2018 19:41:28
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: BESLENME DOSTU OKULLAR ARTIYOR
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOLAR
5.4037
EURO
6.1605
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi