ÇAVUŞOĞLU´NDAN KILIÇDAROĞLU´NA SERT SÖZLER
HAKAN ÇAVUŞOĞLU MEDYA TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELDİ
Tarih: 20.8.2017 15:59:42/ 458okunma / 0yorum

/resimler/2017-8/20/1607138088039.jpg

Bursa´da medya temsilcileri ile birlikte toplantıda biraraya gelen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, siyasette tek doğru adresin millet olduğunu ifade etti.
Türk Milleti´nin kendinden yana olana teveccüh gösterdiğini ifade eden Çavuşoğlu, "Ana muhalefetin öğrenmekte çok geç kaldığı bir hususu tekrar vurgulamak isterim ki, bizim insanımızın yüce gönlü kendini anlayana, kendinden olana kayar. Milletimiz her zaman kendi içinden çıkana teveccüh göstermiştir. CHP yönetimi ve Sayın Kılıçdaroğlu ise bu gerçeği bir türlü öğrenemezken bir şikayet hastalığına tutulduklarını görüyoruz. Milletimizin yanında durmadıkları gibi her fırsatta ülkelerini yabancılara şikayet ediyorlar. Biliyorsunuz önce Alman dergisine, geçtiğimiz günlerde de kendisini ziyaret eden İngiliz Bakana şikayet etti. Bu arada Brexit ile AB´den ayrılma kararı almış İngilizlerin büyükelçisini de pas geçmemiş, Türkiye AB perspektifinden uzaklaşıyor diye şikayette bulunmuş. Yanlış kişiye şikayette bulundu diyemeyiz, çünkü şikayet ettiklerinin hangisi doğru adres? Ana muhalefet çaresiz bir şikayet hastalığına yakalanmıştır. Kime, neyi şikayet ettiğini karıştırmaktadır. Önüne kim gelirse ülkesini şikayet eden bir anamuhalefet anlayışı, maalesef bugüne kadar olduğu gibi ülkenin yönetimine hiçbir katkı sunmayacak bir acziyet içerisinde kıvranıyor. Ülkesinden ve milletinden kopuk bu anlayış milletimizi de, bizleri de üzmektedir.Siyasette tek doğru adres millettir; bunu da onlar öğrenemedi" dedi.
"Birliğimiz karar görürse gittiğimiz yolların anlamı kalmaz"
Siyasi tarihe bakıldığında milletin yanında değil de güç ve vesayet odaklarının gözüne bakarak siyaset yapanların uzun soluklu olmadığını hatırlatan Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Siyasi tarihe bakarsanız, vatandaşın değil de başka güç ve vesayet odaklarının gözüne bakarak siyaset yapmaya kalkanların uzun soluklu olamadığını, belirli kesitler akabinde silinip gittiğini görebilirsiniz. İnsanımızın gözünün içine bakarak istikamet çizenler ve halka hizmet edenler ise, hem uzun soluklu olmuşlardır hem de milletimizin gönlünde kalıcı olmak şerefine ermişlerdir.Bu düşüncelerle Bursalı hemşehrilerimin gönlünü herşeyden çok önemsediğimi, Bursalıların düşüncelerinin önceliğim olduğunu altını çizerek vurgulamak isterim. Her şey Bursa için. Her şey Bursa´mızın güzel insanı için. Şunu özellikle vurgulamak istiyorum ki, bizler Türkiye için çalışıyoruz, Bursalı hemşehrilerimiz için çalışıyoruz. Gönül verdiğimiz AK Parti´mizle insanımıza hizmet davamızda, Türkiye için çatışmak değil çalışmaktan yana olduğumuz tüm Türkiye´nin malumu. İktidarımızda geride kalan sürede ödün vermediğimiz bu ilkemizden vazgeçmeyi asla ve asla düşünmüyoruz.Burada ayrıca ifade etmek istediğim bir husus daha var. Bursalı hemşehrilerim birlik ve beraberliğimizin halel görmemesi için, tek vücut olarak yola devam etmek için en üst seviyede hassas olduğumuzu unutmasınlar. Birliğimiz, dirliğimiz zarar görürse, kardeşliğimize halel gelirse ne gittiğimiz yolların ne vardığımız neticelerin anlamı kalmaz."
"Medya 15 Temmuz´da güzel bir sınav verdi"
İlkeli, güçlü ve bağımsız bir medyanın milli iradenin gücünü artıracağını ifade eden Çavuşoğlu, "Bunun en canlı ve en yeni örneğini 15 Temmuz hain darbe kalkışması esnasında yaşadık ve gördük. Medyamız, 15 Temmuz 2016 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın meydanlara davetini milletimize ulaştırarak bağımsız ve milli bir tavır sergilemiş, güçlü bir milli iradeden ve demokrasiden yana net tavır koymuştur. Aziz milletimizin yazdığı 15 Temmuz destanında, güçlü demokrasi için medyanın rolünün ehemmiyetini tüm dünyaya anlatan basınımızın siz değerli temsilcilerine, buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Tüm dünya o gece, yalan, iftira ve çarpıtma yerine doğru ve güvenilir bilgilere yer verdiği zaman medyanın demokrasiyi nasıl güçlü kıldığını görmüştür. Bu millet tarihe bağımsızlığını altın harflerle bir kez daha kazırken, sizler de demokrasimizin lehine cansiperane görev yaparak gerçekleştirdiğiniz aralıksız canlı yayınlarınızla destek oldunuz. Bu açıdan medyamızın dünyaya verdiği dersi ayrıca vurgulamak isterim. Özellikle günümüzde yanlı, tek taraflı, hatta kasıtlı bir propaganda dilinin hakim olduğunu gördüğümüz Batı medyasının, bu noktada ülkemiz basınının 15 Temmuz´da sergilediği net tavırdan çıkarması gereken büyük bir ders söz konusudur. Sizlerle bir araya geldiğimiz bu buluşmanın amacı hem bizler için ifade ettiğiniz önemi paylaşmak hem de sizleri dinlemek şüphesiz. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü´nün ülke genelinde yerel basınla gerçekleştirdiği bu ve benzeri organizasyonlar, ifadelerimizin sadece sözlerden ibaret olmadığının da bir göstergesidir. Sizlerin katılımlarıyla yapılan seminerler, eğitimler, gerek yurt içinde gerekse yurtdışında gerçekleştirilen gezi ve toplantılar yerel basının hem ödüllendirilmesi ve geliştirilmesi, hem de eksikleri ve sıkıntılarını ortaya koyarak en etkili, hızlı çözümün hayata geçirilmesi amacını taşımaktadır. Bakınız yaklaşık 1 ay önce, 14 Temmuz´da Yerel Medya Özendirme Yarışmasını yine Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğümüzün himayesinde gerçekleştirdik. Bu yıl bu organizasyonun 30. yılı. Bu son derece önemli bir rakam. 30 yıldır bu ülkenin yerel basınına yönelik, taşıdığınız sorumluluğun önemine dair bir büyük organizasyon gerçekleştiriliyor ve emeklerinizin ödüllendirilmesi, onore edilmesi için bir çaba ortaya konuluyor. Bu yıl 516 kişi 629 eserle katıldı yarışmaya. Bu katılım geçen yıla oranla iki kat fazla bir rakamı ifade ediyor. Demek yerel medyanın önemi konusunda ortak bir payda da buluşabilmişiz. Bunun artarak devam etmesini ümit ediyorum" diye konuştu.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Suriyeliler artık geri gitsin" diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu´nu eleştirerek, "Kılıçdaroğlu akıl tutulması yaşıyor. Birisi ona cimcik atsın. Ne söylediğini bilmiyor. Bu sözler vicdansızlıktır" dedi. 
Bursa´da medya temsilcileri ile toplantıda biraraya gelen Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Türk Milleti´nin tarih boyunca her dinden mazlumlara kapısını açtığını hatırlatı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´na Mevlana´nın "Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez" sözlerini hatırlatan Çavuşoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: "Dün Dünya İnsani Yardım günü sebebiyle AFAD ve Basın Enformasyon Genel Müdürlüğü´nün ortaklaşa düzenlediği fotoğraf sergisini açtık. Türkiye´ye sığınan, göç eden yavruparımızkın dramına şahitlik ettik. Gözümüz dolu dolu oldu. Bu sergiyi sadece Ankara değil Türkiye ve dünyanın bir çok yerinde açacağız. Görülen o ki, bizim gerçekten de mazlum mağdur ihtiyaç sahibi insanlara vermiş olduğumuz bu destek bambaşka bir şey. Bu bir vicdan meselesidir. Vicdanımız ölmüşse herşeyi konuşabilirsiniz. Milletvekilliği dönemimde yine aynı sözleri sarfeden bir CHP´li milletvekiline meclis kürsüsünden cevap vermiştim. 1989´da yüzbinlerce Bulgaristan göçmeni soydaşımız buraya sığındı. Onlar için de mi geri dönsün diyeceksiniz. Tarihten bu yana İspanya´daki Endülüs müslümanları Engizisyon Mahkemeleri´nde yargılandığında buraya biz el uzattık. Yahudiler din değiştirmeye zorlanırken inançlarını özgürce yaşamaları için kendilerine açılan kapı biz olduk. Avrupa´daki mezhep savaşlarında kanlı çatışmalar yaşanırken Hristiyanların sığındığı ülke biz olduk. Iraklı Kürt Arap kardeşimiz Körfez savaşından kaçarak bize sığındı. Siz kendinizi bu kültüre ait hissediyorsanız böyle düşünemezsiniz. Ama bu kültüre ait hissetmiyorsanız farklı düşünürsünüz"
Kılıçdaroğlu´nun yaklaşımının vicdansızca olduğunu, akıl tutulması yaşadığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Mevlana çok güzel söylemiş. Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez. Tarihi kodları, kültürel birikimi değerleri bu manada temayüz etmiş milletin içinden, bu milleti idare etmek üzere ortaya çıkan bir insanın "Suriyelileri artık geri gitsin " demesi vicdansızlıktır. Zaten şartlar normale döndüğünde Suriyeli kardeşlerimiz ülkelerine geri dönecekler. Kılıçdaroğlu akıl tutulması yaşıyor. Ne söylediğini bilmiyor. Birisi onu cimciklesin" diye konuştu.

 

/resimler/2017-8/20/1607533088821.jpg

 

 

 Video Tarihi: 20.8.2017 16:24:44
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BAŞKAN ERDOĞAN TRUMP İLE GÖRÜŞTÜ
BAŞKAN ERDOĞAN TRUMP İLE GÖRÜŞTÜ
Yaşanan son gelişmeler değerlendirildi.
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN, İSTANBUL´DA  YAPILAN KUDÜS KONFERANSI´NDA KONUŞTU
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN, İSTANBUL´DA YAPILAN KUDÜS KONFERANSI´NDA KONUŞTU
Erdoğan´dan Suudi Arabistan´a çok sert mesajlar!
İYİ PARTİ´DEN ERCAN ÖZEL ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
İYİ PARTİ´DEN ERCAN ÖZEL ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
"Bana duyduğunuz güven için..."
MHP YALOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT ARSLANHAN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
MHP YALOVA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MURAT ARSLANHAN BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ
"Söylem zamanı bitti artık eylem zamanı"
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN İSTANBUL´DA KONUŞTU
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN İSTANBUL´DA KONUŞTU
"Fırat´ın doğusunu huzura kavuşturmakta kararlıyız"
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN 2.100  GÜNLÜK EYLEM PLANINI TANITTI
DEVLET BAŞKANI ERDOĞAN 2.100 GÜNLÜK EYLEM PLANINI TANITTI
“Yüzde 97 gibi gerçekleşme performansına ulaştık”
İYİ PARTİ BURSA´DA CHP´Yİ DESTEKLEYECEK
İYİ PARTİ BURSA´DA CHP´Yİ DESTEKLEYECEK
CHP ile İYİ Parti anlaştı
BAŞKAN ERDOĞAN, MHP LİDERİ BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ
BAŞKAN ERDOĞAN, MHP LİDERİ BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ
Görüşme, yaklaşık 1 saat sürdü
VALİ YAKUP CANBOLAT FETİH MÜZESİNE HAYRAN KALDI
VALİ YAKUP CANBOLAT FETİH MÜZESİNE HAYRAN KALDI
Vali Canbolat, eserin heyecan verici olduğunu söyledi
AK PARTİ YALOVA İL YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU
AK PARTİ YALOVA İL YENİ BAŞKANI BELLİ OLDU
Muğlim Bağatar AK Parti´nin yeni Yalova İl Başkanı oldu
ERDOĞAN, TÜRK SAVUNMA SANAYİ  ZİRVESİ PROGRAMINDA KONUŞTU
ERDOĞAN, TÜRK SAVUNMA SANAYİ ZİRVESİ PROGRAMINDA KONUŞTU
“Fırat´ın doğusuna harekat başlıyor”
ERDOĞAN´DAN TEŞKİLATA ‘KİBİR´ UYARISI
ERDOĞAN´DAN TEŞKİLATA ‘KİBİR´ UYARISI
"Karşılarında beni bulurlar"
TBMM´DE BÜTÇE MARATONU BAŞLADI
TBMM´DE BÜTÇE MARATONU BAŞLADI
Bütçe mesaisi 12 gün sürecek
BAKAN SOYLU, TÜRKİYE´DEKİ  SURİYELİLERİN SAYISINI AÇIKLADI
BAKAN SOYLU, TÜRKİYE´DEKİ SURİYELİLERİN SAYISINI AÇIKLADI
Türkiye´de bulunan Suriyeli göçmenlerle ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı
MECLİS´TE BÜTÇE MESAİSİ BAŞLIYOR
MECLİS´TE BÜTÇE MESAİSİ BAŞLIYOR
Türkiye Büyük Millet Meclisi yoğun bir haftaya giriyor
DOLAR
5.3710
EURO
6.0755
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi