CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SURİYE OPERASYONU İLE İLGİLİ KONUŞTU
Erdoğan, AK Parti Fatih 6´ncı Olağan İlçe Kongresi´ne katıldı.
Tarih: 14.4.2018 19:21:26/ 153okunma / 0yorum

 

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, PARTİSİNİN FATİH 6. OLAĞAN İLÇE KONGRESİNDE VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ. SURİYE´YE YÖNELİK OPERASYONA VURGU YAPAN ERDOĞAN, “YAPILAN OPERASYONU DOĞRU BULUYORUZ. BÖYLECE REJİM SALDIRILARININ CEVAPSIZ KALMAYACAĞIN GÖRDÜ" DEDİCumhurbaşkanı Erdoğan Fatih İlçe Kongresi´nde konuştu ile ilgili görsel sonucu

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esed rejimine yönelik operasyonu, "Rejimin daha önce de çeşitli defalar yaptığı bu tür saldırıların cevapsız bırakılması elbette düşünülemezdi. Bu bakımdan yapılan operasyonu doğru buluyoruz." şeklinde değerlendirdi.

Erdoğan, Fatih Spor Kompleksi´nde düzenlenen AK Parti Fatih 6. Olağan İlçe Kongresi´ne gelirken Fevzi Paşa Caddesi´nde bir dükkanda kahve içtiği sırada dışarıda bir miting hazırlığı olduğunu gördüğünü dile getirerek, partililere şöyle seslendi:

"Orada bir selamlama yaptık, buraya geldik. Fatih Belediyesi´nin de bir senfoni orkestrası var. Onları dinledik. Baktım, Tuna Nehri´ni söylüyorlar. Evet, Tuna Nehri akacak inşallah, akacak. Ama buna hazır olmamız lazım. Buna hazır mıyız mesele o. Bu coşkuyu, bu heyecanı 2019´a taşımamız lazım. Eğer bu coşku, bu heyecan 2019´a bu şekilde taşınırsa, inanın yerel seçimlerde de hükümet sistemi, cumhurbaşkanlığı seçiminde de bambaşka bir neticeyle sandıklardan çıkarız. Şu ana kadar gittiğim her ilde, ilçelerde Allah´a hamdolsun bunu görüyorum. Ama bunu devam ettirmemiz lazım. Sadece kongreyi yaptığımız gün olursa, olmaz. Bunun devamı, kalıcılığı lazım. Bunu kim yapacak? Teşkilat, teşkilat, teşkilat. Ben şu anda karşımda bu teşkilatı görüyorum. Bir siyasi hareketin, bir davanın eğer onu omuzlarında yüklenmiş teşkilatı varsa, o neticeye ulaşır. Bütün mesele böyle bir davayı yüklenmiş kadronun, teşkilatın olmasıdır. Ben karşımda bu teşkilatı görüyorum ama yorulmak yok."

Son günlerde rejimin kimyasal silahla yaptığı saldırı sonrası ABD ve Rusya´nın başını çektiği bir restleşmeye şahit olunduğuna değinen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bu sabah erken saatlerde Amerika, İngiltere ve Fransa tarafından füze ve uçaklarla rejim hedeflerine yönelik sınırlı olduğu açıklanan bir operasyon yapıldı. Onun için bu gece de uykusuz geçti zaten, hep bunu takip ettik. Rejimin daha önce de çeşitli defalar yaptığı bu tür saldırıların cevapsız bırakılması elbette düşünülemezdi. Bu bakımdan yapılan operasyonu doğru buluyoruz. Niye? O kimyasal silahlarla o yavruların düştüğü durumu herhalde tasvip etmemiz mümkün değil. Kimse bunun faili, bunun bedelini ödemesi lazım. Böylece rejim, son günlerde tırmandırdığı muhaliflere yönelik insanlık dışı hak, hukuk tanımaz saldırılarının cevapsız kalmayacağını görmüş oldu. Ancak kimyasal saldırıya gösterilen bu hassasiyetin, rejimin konvansiyonel silahlarla katlettiği 100 binlerce masum Suriyeli için de sergilenmesi gerektiğine inanıyoruz.

Olay sadece kimyasal değil. Kimyasallarla şehit edilenlerin sayısı bir miktar, ama konvansiyonel silahlarla bunların katbekat fazlası insan şehit edildi. Evvela 2011´de Dera´da başlayan hadiselerden beri katledilen 100 binlerce masum çocuğun, kadının, sivilin hesabı sorulurdu, sormadılar. Maalesef Suriye´de oynanan oyun başkadır. Suriye´de yapılan iş, önce rejimin zulmüne sessiz kalmak, ardından bir terör örgütünün el altından destekleyip sahaya sürülmesi, sonra da başka bir terör örgütüyle asıl projeyi hayata geçirmektir. Bunları kimse görmezden gelemez ama biz bunları hep konuştuk, hep söyledik. Biz bu oyunu çoktan çözdük. Eğer hedef DEAŞ´sa biz DEAŞ´la zaten savaşıyoruz ya. Biz DEAŞ´a karşı mücadelemizi verdik. Nerede? Fırat Kalkanı Harekatı´nda 3 bin DEAŞ´lıyı biz oralardan etkisiz hale getirerek attık."

Erdoğan, tezahüratlar üzerine, "Münbiç´e gitme kararını verdiğimiz an, önce ben, ardından da siz, beraber..." dedi.

"Suriye meselesine hakiki bir çözüm bulunmasını en çok biz isteriz"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye´de ülke halkının güvenliği, huzuru, geleceği, hakları için bir adım atılacaksa, önce hem rejime hem de DEAŞ´tan PYD´ye ve tüm terör örgütlerine aynı ilkeli tavrın ortaya konulması ve Suriye halkının, rejimin zulmüyle terör örgütleri arasında tercih yapmak zorunda bırakılmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye´nin Suriye topraklarını tüm terör örgütlerinden temizleyerek güvenli ve yaşanabilir yerler haline getirmek istediğini ifade eden Erdoğan, "Türkiye´nin gayesi budur. Bunun için mücadele etmeyi sürdüreceğiz. Sınırları içinde 7 yıldır 3,5 milyon Suriyeli´yi misafir eden bir ülke olarak Suriye meselesine hakiki bir çözüm bulunmasını en çok biz isteriz." dedi.

Erdoğan, kahve içtiği yerde ders çalışan Suriyeli gençler gördüğünü ve bu gençlerin Türkçe konuştuğunu anlattı. Erdoğan, "Mutlu oldum, sevindim. Niye? Elhamdülillah biz ensarız onlar muhacir ve bu muhacir kardeşlerimiz şu anda Türkiye´de üniversite okuyorlar. Bir tanesini gördüm ki o çok daha ilginçti. Baktım ki hoca, matematik dersi veriyor Suriyeli bir kızımıza. Bütün bunlarla beraber bir şeyi iyi kavramamız lazım. Biz, ensar olan bir toplumdan yıllar yılı Mekke´nin fethine hazırlanmış bir Peygamberi gördük. Kolay bir şey değil. Sevgililer Sevgilisi Peygamberimizin bir muhacir olarak Medine´ye ama Medine´den de Mekke´ye dönüşü manidardır. O muhacir Sevgili Peygamberimiz ensarın içerisinden döndü ve Mekke´nin fethini kavgasız gürültüsüz bitirdi." diye konuştu.

"Türkiye´nin bulunduğu her yere akın akın geri dönüşler başladı."

Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu´nun bugün Hatay´a gittiğine değinirken, "Hayırlı yolculuklar. Biz, dalga geçmeyiz, yeter ki gitsin. Takdir de ederiz. Yanına hangi sanatçıyı almış ona da bakmayız, yeter ki gitsin, yeter ki teröristleri yanına almasın, mesele bu. Adalet çok güzel bir kavram, ama ´Adalet yürüyüşü yapayım´ derken yanına teröristleri alırsan, kusura bakma onun adı adalet olmaz, onun adı atalet olur. Onu birbirine karıştırmayacağız." ifadelerini kullandı.

Türkiye´nin Suriye´deki varlığıyla kendi projelerini bir tutanların her şeyden önce Suriye halkına haksızlık yapacağını belirten Erdoğan, "Suriye´de etkinlik yürüten unsurlar içinde kontrolü altındaki bölgeleri, güvenliği ve altyapısıyla yeniden yaşanabilir kılan tek güç Türkiye´dir. Bizim operasyon bölgelerimizde rejimin ve terör örgütleri eliyle sahada varlık gösterenlerin operasyon yürüttüğü yerlerin durumu mukayese edildiğinde bu gerçek daha iyi anlaşılacaktır. Ülkemize sığınan milyonlarca Suriyeli´den ne rejimin ne PYD´nin ne de DEAŞ´ın hakim olduğu yerlere kimse geri dönmüyor. Ama Türkiye´nin bulunduğu her yere akın akın geri dönüşler başladı. Nereye? Cerablus, El Rai, El Bab, buraya 160 bin kişi şu ana kadar döndü. Allah´ın izniyle kısa bir zaman içerisinde onun daha fazlası Afrin´e dönecek. Göreceksiniz."Video Tarihi: 14.4.2018 20:08:38
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DÜNYA UKRAYNA KONGRE BAŞKANI ANKARA´DA
DÜNYA UKRAYNA KONGRE BAŞKANI ANKARA´DA
Ak Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin Dünya Ukrayna Kongre Başkanı ile mecliste görüştü.
23 NİSAN COŞKUSU BURSA´DA SÜRÜYOR
23 NİSAN COŞKUSU BURSA´DA SÜRÜYOR
“TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği” etkinlikleri Bursa´da devam ediyor.
VİZYON PROJELER OSMANGAZİ´YE DEĞER KATIYOR
VİZYON PROJELER OSMANGAZİ´YE DEĞER KATIYOR
OSMANGAZİ SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ZİRVEDE
BAŞKAN DÜNDAR 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
BAŞKAN DÜNDAR 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
Dündar, seçimlerde aday olup olmayacağını da açıkladı.
HÜKÜMET DÜĞMEYE BASTI, İMAR AFFI YOLDA!
HÜKÜMET DÜĞMEYE BASTI, İMAR AFFI YOLDA!
KAÇAK VE SORUNLU YAPILARA İMAR BARIŞI GELİYOR.
BURSA´DA VERGİ REKORTMENLERİNE ÖDÜL
BURSA´DA VERGİ REKORTMENLERİNE ÖDÜL
"Gelir ve Kurumlar Vergisi Rekortmenleri ve Gönüllü Uyum Seviyesi Yüksek Mükellefler Ödül Töreni"
BTSO 2018-2022 DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
BTSO 2018-2022 DÖNEM İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, dönemin ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.
TSK´DAN KUZEY IRAK´A HAVA HAREKÂTI
TSK´DAN KUZEY IRAK´A HAVA HAREKÂTI
Irak kuzeyi Avaşin-Basyan bölgesine yönelik hava harekatı neticesinde, terör örgütü mensubu silahlı 10 terörist etkisiz hale getirilmiştir.
İTSO NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
İTSO NİSAN AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Nisan ayı olağan meclis toplantısı yeni başkan yönetiminde ilk kez yapıldı.
BURSALILAR CHP, İYİ PARTİ, SAADET PARTİSİ İTTİFAKI VE ABDULLAH GÜL´Ü DEĞERLENDİRDİ
BURSALILAR CHP, İYİ PARTİ, SAADET PARTİSİ İTTİFAKI VE ABDULLAH GÜL´Ü DEĞERLENDİRDİ
Türkiye 24 Haziran´da erken seçime gidiyor.
BAŞBAKAN YILDIRIM´DAN AKPM´YE SERT TEPKİ
BAŞBAKAN YILDIRIM´DAN AKPM´YE SERT TEPKİ
Başbakan Yıldırım İspanya´da.
DOWN SENDROMLU EDANUR´A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
DOWN SENDROMLU EDANUR´A DOĞUM GÜNÜ SÜRPRİZİ
Bursa Emniyet Müdürü Osman Ak, Edanur Altun´a sürpriz doğum günü düzenledi.
BÜROKRATLARIN GÖZÜ KULAĞI TELEFONDA
BÜROKRATLARIN GÖZÜ KULAĞI TELEFONDA
Türkiye, 24 Haziran´da yapılacak genel seçimlerine kilitlendi.
İŞ ADAMLARI 24 HAZİRAN´DAN UMUTLU
İŞ ADAMLARI 24 HAZİRAN´DAN UMUTLU
Türkiye 24 Haziran tarihinde sandık başına gitmeye hazırlanıyor.
BURSALI ÖĞRENCİLERDEN "AFRİN ŞEHİTLERİ" SERGİSİ
BURSALI ÖĞRENCİLERDEN "AFRİN ŞEHİTLERİ" SERGİSİ
300 öğrencinin katıldığı resim sergisinde 300 eser vatandaşlara sunuldu.
DOLAR
4.0758
EURO
4.9720
Bursa
Fırtına
Bugün
29 / 10 °C
Fırtına
Cuma
24 / 16 °C
Parçalı bulutlu
Cumartesi
25 / 15 °C
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi