İNEGÖLSPOR´DA YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU
Eşref Güç tekrardan İnegölspor başkanı seçildi
Tarih: 20.5.2018 16:38:28/ 515okunma / 0yorum

 

İnegölspor Olağan Genel Kongresi, geçtiğimiz gün Sani Konukoğlu Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongre sonucunda başkanlığa Eşref Güç seçildi.

İnegölspor Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz gün Sani Konukoğlu Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Kongreye Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ersan, diğer siyasi partilerin temsilcileri, eski başkanlar ve çok sayıda taraftar katıldı.

 /resimler/2018-5/20/1901201335649.jpg

BİRBİRİMİZİN KUYUSUNU KAZIYORUZ

Seçim öncesi dilek ve temenniler bölümünde açıklamalarda bulunan Münür Kanar, "Öncelikle 2016 -2017 sezonunda İnegölspor´un düşmüş olduğu bir pozisyondan, ben ve arkadaşlarım talip olduk. Ama ne yazık ki biz İnegöllüler olarak biz birbirimizi tutmadık ve kuyusunu kazdık. Biz bu takım başına geldiğimizde, ´Bu takımı düşürürler´ dediler. Ben buradan değerli iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Burada olması gereken insanlar burada değil. Bunun için çok üzgünüm. Kulüplerin 7-8 trilyon borcu yok. Ama İnegölspor olarak biz böyle değiliz. Ben işimi takip ediyorum. Eskişehir´den geliyorum. Altyapımızın maçı vardı. Onlarla birlikteydim" dedi.

 

YERİMİ BİLİRİM

Kanar, şu ifadelerle konuşmasını sürdürdü: "Ben daha önce Cemal Arık, Metin Anıl, Eşref Güç gibi isimler aday olursa ben yerimi bilirim dedim. Bu nedenle de aday olmayacağımı daha önce açıkladım. Ben kongremizin hayırlara vesile olmasını diliyorum"

 /resimler/2018-5/20/1901300397226.jpg

ALTYAPIYA TAHSİS EDİLMESİNİ İSTİYORUZ

Kanar, şuan ki İnegölspor tesislerinin, altyapıya tahsis edilmesini istediklerini belirterek, "Daha önce başkanımıza da söyledik. Bu yerin İnegölspor altyapısına tesis edilmesini istiyoruz" dedi.

 

KONGRE YAPABİLİYORSAK BU İNSANLARIN SAYESİNDE

Münür Kanar´ın ardından açıklamalarda bulunan Varol Sarılar "Ben dedim ki Münür gel takımın başına geç, yoksa kayyıma gidecek kapanacak. Oda gelip talip oldu ve sonunda görevi devraldı. Eğer bugün kongre yapabiliyorsak, bu insanların sayesinde" dedi.

 

KİMSE MAKRO MİLLİYETÇİLİK YAPMASIN

Taraftar Sorumlusu Tevfik Taşkın, "İnegöl´de ekmek yiyorsan, İnegöllüsün. Bende Balkan´lardan geldim. Müslüman Türk´üm bundan kimsenin şüphesi olmasın. Burada kimse makro milliyetçilik yapmasın. Hepimiz İnegöllüyüz, hepimiz İnegölsporluyuz" dedi.

 /resimler/2018-5/20/1901437897475.jpg

KÜMES GİBİ STADYUMDA TOP OYNANIYOR

İnegölspor´un kümes gibi bir stadyumda futbol oynadığını ve İnegöl´den nüfusu küçük bir çok şehrin yeni stadyumlara sahip olduğunu belirten Taşkın, şu ifadelerle konuşmasını sürdürdü: "İnegöl´de hükümet partisine %70 oy çıkıyor. Ama bugün Gemlik´te amatör küme takıma güzel stadyum yapılıyor, Akhisar´ın nüfusuna bakın... Ama İnegölspor kümes gibi stadyumda top oynuyor"

 

KİMSE TEŞŞEKKÜR ETMEDİ

İnegölspor başkanına, hocasına hiç bir deplasmanda üfür edilmediğini ifade eden Taşkın, "Şimdiye kadar bir çok deplasmana gittik. Bir deplasmanda bile İnegölspor başkanına, hocasına küfür edilmemiştir. Niye çünkü bizler çok iyi ve güzel bir ortam oluşturuyoruz. Ama kimse bize gelip bir defa bile teşekkür etmedi" dedi.

 /resimler/2018-5/20/1901534772724.jpg

OLUMSUZ OLAYLARIN NEDENİNİ ANLATTI

Geçen sene yaşanan olumsuz olaylara açıklık getiren Taşkın, konuşmalarını şu ifadelerle sonlandırdı: "Geçen sene başında bazı olaylar oldu. Bu olaylar şimdiye kadar tam açıklanmadı. Bugün herkesin önünde açıklamak istiyorum. Bizim Cebrail Kemer´e karşı bir olumsuz hareketimiz yoktu. Ama yanlış anlaşıldık. O olayların nedeni Cebrail Kemer değil, Taşkın hocadır. Onun bu takımda olmasını istemedik bazı küfür mevzularından dolayı. İnegölspor´da şerefsiz insanların yeri yoktur. İnegölspor şerefli insanların takımdır"

 

DESTEĞE DEVAM EDECEĞİM

Tevfik Taşkın´ın ardından söz alan eski başkan Cebrail Kemer, "Tevfik kardeşimiz ismimi zikredince açıklama yapma ihtiyacı duydum. Evet zor bir süreçten geçtik. Olmasını istediğimiz olaylar oldu. Münür abimiz görevi devraldı ve güzel bir şekilde sürdürdü. Münür abiye de aday olursa benim aday olmayacağımı söyledim. Daha sonra Eşref ağabeyimiz aday oldu. Ben Eşref ağabeyimize inanıyor ve güveniyorum. Bu görevi layıkıyla yerine getireceğini biliyor ve her türlü desteğe hazır olduğumu ifade ediyorum" dedi.

 /resimler/2018-5/20/1902095554192.jpg

BU MEMLEKETİN ZENCİSİ DEĞİLİZ

Cebrail Kemer, konuşmasını şu ifadelerle konuşmasını sonlandırdı: "Ben Malatya´da doğdum. 25 Yıldır bu memleketteyim. Bu memleketin zencisi değiliz. En az sizler kadar İnegölspor´u seviyorum. Yozgatlısı, Erzurumlusu yani kısacası hepimiz biriz. Hepimiz İnegöllüyüz. Makro milliyetçilik yapılmasına karşıyız, böyle bir şey olmasını istemiyoruz"

 

EL ELE VERİP ÇOK İYİ BİR PLANLAMA YAPMALIYIZ

Belediye Başkanı Alper Taban, "Kongremizin hayırlı uğurlu olmasını istiyorum. Benden önceki konuşmacılar yaşadıkları tecrübeleri paylaştılar. Bence üzerinde düşünülmesi gereken şeyler söylediler. İnegölspor şehrimizin her zaman değer olmuş, başarı yakalama noktasında olumsuzluklar  olmuş ve bir üst lige çıkamamış. Başarı tesadüf değil. Başarının arkasında ciddi bir çalışma gerekiyor. Bunun yanında ekonomi anlamında sürdürülebilirlik gerekiyor.  İnşallah bu kongre hayırlara vesile olsun. Kongrenin ardından seçilen başkanımız, taraftarımız, basınımız, el ele verip çok iyi bir planlama yapmalıyız" dedi.

 

Konuşmaların ardından oy kullanımına geçildi. Oy kullanımının ardından Başkanlığa Eşref Güç seçildi.

 /resimler/2018-5/20/1902439617447.jpg

İNEGÖLSPOR´A HİZMET HEPİMİZİN GÖREVİ

Seçim sonrası kürsüye çıkan yeni başkan Eşref Güç, "İnegölspor´a hizmet etmek sadece bizim görevimiz değil. Partilerimizi, belediye başkanımız, iş adamlarımız ve bütün İnegöl insanının görevidir. İnegölspor yönetimi sizin hakkınızdır. Yani bunu art niyetle kullanacak arkadaş aramızda yok. Münür başkanımızın biraz daha olanağa sahip olsaydı, çok daha farklı bir İnegölspor olabilirdi. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Kongrenin İnegölspor´umuza hayırlar getirmesini diliyorum" dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖLSPOR YENİ BAŞKAN BELLİ OLDU
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOLAR
5.4401
EURO
6.2291
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi