İNEGÖL´ÜN KALDIRIMLARI PIRIL PIRIL OLACAK
Temiz Şehir İnegöl sloganıyla temizlik alanında önemli çalışmalara imza atan İnegöl Belediyesi, yeni süpürme aracını kamuoyuna tanıttı.
Tarih: 22.6.2018 19:37:21/ 143okunma / 0yorum

İnegöl Belediyesi, ‘Temiz Şehir İnegöl´ hedefiyle sürdürdüğü çalışmalar kapsamında özellikle kaldırımların temizliği ve otlarının biçilmesinde kullanılacak yeni otomatik süpürme aracını hizmete aldı. Araç, bugün ilk kez sahaya inerek kamuoyuna tanıtıldı.

Temiz Şehir İnegöl sloganıyla temizlik alanında önemli çalışmalara imza atan İnegöl Belediyesi, yeni süpürme aracını bugün kamuoyuna tanıttı. Kaldırım temizliği ve otların biçilmesinde kullanılacak araç, İnegöl´ün kaldırımlarını pırıl pırıl yapacak.

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

BAŞKAN TEST SÜRÜŞÜ YAPTI

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

İnegöl Belediyesi´nin 350 bin TL bedelle aldığı otomatik süpürme aracı, bugün ilk kez sahaya indi. Aracın tanıtımı Baykoca Mahallesinde gerçekleştirildi. Tanıtıma Belediye Başkanı Alper Taban, çevre komisyonu üyeleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ve İnegöl Belediyesi´nin temizlik maskotu Pırıl´da katıldı. Aracın işleyişi incelenirken, Belediye Başkanı Alper Taban süpürme aracına binerek test sürüşü de yaptı.

HEDEF ‘TEMİZ ŞEHİR İNEGÖL´ UNVANI
Araç tanıtımı sırasında bir açıklama da yapan Başkan Taban, Temiz Şehir İnegöl hedefine vurgu yaptı. Taban, “Bugün Baykoca Mahallemize gelerek hem buradaki eksik gediğimizi bir kez daha gözden geçirelim istedik. Tabi belirli aralıklarla buraya geldim. Burada yeni bir İnegöl inşa ediyoruz. Tabi ki başlaması gereken, devam eden, önümüzde planladığımız çalışmalarımız var. Ama bugün burada olma sebebimiz, kurumumuza kazandırmış olduğumuz yeni bir otomatik süpürme aracının tanıtımıyla ilgili. Aslında salt olan burada bu aracı tanıtmak değil. Çünkü göreve geldiğimiz günden bu güne İnegöl´e dair bir hayalimiz, hedefimiz var. Nedir bu? Biz Müslüman insanlarız. Müslüman da temiz insandır. Bize bunu dinimiz emrediyor. Biz de şehrimizi temizleyen, temiz tutmaya çalışan ve sorumluluk sahibi bir kuruluşuz. Bununla birlikte, çevre komisyonumuzla beraber başlatmış olduğumuz ‘Temiz Şehir İnegöl´ unvanını da kazanabilmek adına bir dizi çalışmalarda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Sadece kurumun gerekli alanları temizlemesiyle temizleme olayının gerçekleşmediğini biliyoruz. Peki nasıl olacak? Aslolan kirletmemektir diyoruz ve çevre komisyonumuzla beraber bu konuda oluşturduğumuz kurguyu 1065 km üzerinde yaşayan tüm hemşerilerimize duyurmak istiyoruz” dedi.

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

EN BÜYÜK PROJE “TEMİZLİK”
“İnegöl hepimizin” sözleriyle konuşmasını sürdüren Taban; “Şehrimizi temiz tutmayı başarmak zorundayız. Nasıl ki mobilyanın başkenti olmak gibi bir iddiamız var, yine marka değeri olan köftemizle, buradan gelip geçen insanlar bu şehrin köftesini yiyebiliyorlarsa, Kaplıca değerimiz biliniyorsa, DOSTUM projemiz biliniyorsa buna temiz şehir unvanını da ekleyerek parmakla gösterilen bir şehir olmak istiyoruz. Zor mu? İnanın zor değil. Alın size en büyük proje. Biz şehrimizi tertemiz bir hale getirebilirsek en başta biz bununla gurur duyacağız. İnsanlar ana yolu kullanarak şehrimizden geçerken bile onlara bu temiz şehir algısını oluşturmamız lazım. Burada güzel, temiz, bakımlı, üreten, ülkesine ve ekonomisine direk katkı koyabilen bir şehir var ve bu şehir güzel insanlardan müteşekkil algısını hissettirmemiz lazım. Bunun için bizler temizlik konusuna özenle eğiliyoruz. Bu çok kolay değil ama başarılamayacak bir şey de değil. Mükemmelliyetçilik bu konudaki hedefimiz. Tüm vatandaşlarımızı bu bilince erdirmeliyiz” ifadelerinde bulundu.

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

ARAÇ YATIRIMI YAPMAK İSTİYORUZ
Başkan Taban; mahallelerimizin, sokaklarımızın ve şehrimizin bizim ikinci adreslerimiz olduğunu kaydederek “İnşallah ben inanıyorum ki kısa zaman içerisinde hemşerilerimiz buna destek verecek. Biz de bu konudaki farkındalık çalışmalarını sürdüreceğiz. Biz yaptığımız çalışmaları daha etkili, daha verimli, daha hızlı yapabilmek için ve maliyetlerini de düşürebilmek için araç gereç yatırımı yapmak istiyoruz. İnsan kaynağını da en etkili şekilde kullanmak istiyoruz” diye konuştu.

350 BİN TL´YE MAL OLDU
Konuşmasının sonunda araca ilişkin de bilgiler veren Taban, “Bugün toplanışımızın asıl sebeplerinden biri, burada gördüğünüz yeni otomatik süpürge aracımız. Süpürmekle kalmıyor, ot biçme kabiliyetine sahip. Özellikle yol kıyılarında, kaldırım üzerlerinde toplanan otların arındırılması hem de beraberinde süpürülmesi ve bertarafıyla ilgili etkili bir araç. Bunu ilgili arkadaşlarımız araştırdılar ve araç filomuza bunu kazandırmış olduk. İnşallah kaldırımlarımız üzerinde saha ekiplerimiz sigara izmaritleri ve çekirdek kabuklarını çalı süpürgeleriyle resmen kazıyarak çıkarmaya uğraşıyor. Bir hattı temizlemek uzun bir zaman alıyor. Bunun için evlerimizde kullandığımız otomatik süpürge araçlarının sokak versiyonlarını şehrimizde de göstermek istiyoruz. Daha etkili ve daha hızlı bir temizlik yapabilme şansına sahip olacağız. Tabi bunların her birinin bir maliyeti var. Bu maliyeti de bütçemizde dengeli bir şekilde götürmek zorundayız. Bu aracın da maliyeti 350 bin TL civarında. Kendi alanında iyi bir marka. Bu araç sayesinde pırıl pırıl bir şehir, temiz kaldırımlar olmasını arzu ediyoruz” açıklamalarında bulundu.Video Tarihi: 22.6.2018 19:42:22
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖL KALDIRIMLARI PIRIL PIRIL OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
YENİŞEHİR ÇEVRE YOLUNA BYPASS
YENİŞEHİR ÇEVRE YOLUNA BYPASS
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 5,3 kilometrelik Yenişehir çevre yolu tamamlandı.
YALOVA´DA 6. KİVİ FESTİVALİ YAPILDI
YALOVA´DA 6. KİVİ FESTİVALİ YAPILDI
TÜRKİYE´nin en büyük kivi üretim merkezi durumundaki Yalova´da bu yıl Kivi Festivali´nin 6´ncısı düzenlendi.
ULUDAĞ´DA ÇEVRE SEFERBERLİĞİ
ULUDAĞ´DA ÇEVRE SEFERBERLİĞİ
Her şey temiz doğa için
BURSA´NIN HER YERİNİ LAVANTA KOKUSU SARACAK
BURSA´NIN HER YERİNİ LAVANTA KOKUSU SARACAK
Sera ve tür sayısı artırılacak
Çöplüğe dönen Mudanya´yı gönüllüler temizledi
Çöplüğe dönen Mudanya´yı gönüllüler temizledi
Yüzlerce kişi Mudanya´da tonlarca çöp topladı, ama çöpleri bitiremedi
BAKAN KURUM: “ŞEHRİN SİLUETİNE ZARAR VEREN PROJELERE GEREKEN YAPILACAK”
BAKAN KURUM: “ŞEHRİN SİLUETİNE ZARAR VEREN PROJELERE GEREKEN YAPILACAK”
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Bursa´da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.
 2 AYRI NOKTADA ORMAN YANGINI ÇIKTI
2 AYRI NOKTADA ORMAN YANGINI ÇIKTI
Yangına ekipler anında müdahale etti
BAŞKAN SARGIN İZNİK ELBEYLİ HALİNİ ZİYARET ETTİ
BAŞKAN SARGIN İZNİK ELBEYLİ HALİNİ ZİYARET ETTİ
Başkan Sargın,hal görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı
YENİŞEHİR´DE KÖYLERE AVRUPA STANDARTLARINDA MODERN BİNALAR
YENİŞEHİR´DE KÖYLERE AVRUPA STANDARTLARINDA MODERN BİNALAR
Bursa Yenişehir Belediyesi, tarafından köylere yapılan Avrupa standartlarında çok amaçlı binalar hizmete giriyor.
YILDIRIM´DA İBADETHANELERİN TEMİZLİĞİ AKSATILMIYOR
YILDIRIM´DA İBADETHANELERİN TEMİZLİĞİ AKSATILMIYOR
Yıldırım Belediyesi, vatandaşların daha hijyenik ortamda ibadetlerini yerine getirebilmeleri için temizlik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ULUDAĞ´DA KATİL ARILAR KESTANE AĞAÇLARINI KURUTTU
ULUDAĞ´DA KATİL ARILAR KESTANE AĞAÇLARINI KURUTTU
İlk olarak Yalova´da görülen ve Uludağ´daki kestane ağaçlarını da saran gal arıları çok sayıda ağacı kuruttu.
"ADRENALİN PARK" ADRENALİN TUTKUNLARINI BEKLİYOR
"ADRENALİN PARK" ADRENALİN TUTKUNLARINI BEKLİYOR
Alternatif sporların merkezi Gursu´da hizmette
BURSA İZNİK KIRSALI YAĞMUR VE FIRTINADAN ETKİLENDİ
BURSA İZNİK KIRSALI YAĞMUR VE FIRTINADAN ETKİLENDİ
İznik´in kırsal mahallelerinde kısa sürede bastıran yağmurdan etkilenen yerleri. İznik Belediye Başkanı Osman Sargın yerinde inceledi.
TANESİ 500 TL
TANESİ 500 TL
1,5 ayda yumurtadan çıkıyor, Bursa´da tanesi 500 liradan alıcı buluyor
190 YAŞINDAKİ ÇINAR AĞACI DEVRİLDİ
190 YAŞINDAKİ ÇINAR AĞACI DEVRİLDİ
Otomobili hurdaya çevirdi.
DOLAR
5.4770
EURO
6.1575
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi