İNEGÖL´ÜN KALDIRIMLARI PIRIL PIRIL OLACAK
Temiz Şehir İnegöl sloganıyla temizlik alanında önemli çalışmalara imza atan İnegöl Belediyesi, yeni süpürme aracını kamuoyuna tanıttı.
Tarih: 22.6.2018 19:37:21/ 85okunma / 0yorum

İnegöl Belediyesi, ‘Temiz Şehir İnegöl´ hedefiyle sürdürdüğü çalışmalar kapsamında özellikle kaldırımların temizliği ve otlarının biçilmesinde kullanılacak yeni otomatik süpürme aracını hizmete aldı. Araç, bugün ilk kez sahaya inerek kamuoyuna tanıtıldı.

Temiz Şehir İnegöl sloganıyla temizlik alanında önemli çalışmalara imza atan İnegöl Belediyesi, yeni süpürme aracını bugün kamuoyuna tanıttı. Kaldırım temizliği ve otların biçilmesinde kullanılacak araç, İnegöl´ün kaldırımlarını pırıl pırıl yapacak.

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

BAŞKAN TEST SÜRÜŞÜ YAPTI

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

İnegöl Belediyesi´nin 350 bin TL bedelle aldığı otomatik süpürme aracı, bugün ilk kez sahaya indi. Aracın tanıtımı Baykoca Mahallesinde gerçekleştirildi. Tanıtıma Belediye Başkanı Alper Taban, çevre komisyonu üyeleri, Temizlik İşleri Müdürlüğü personeli ve İnegöl Belediyesi´nin temizlik maskotu Pırıl´da katıldı. Aracın işleyişi incelenirken, Belediye Başkanı Alper Taban süpürme aracına binerek test sürüşü de yaptı.

HEDEF ‘TEMİZ ŞEHİR İNEGÖL´ UNVANI
Araç tanıtımı sırasında bir açıklama da yapan Başkan Taban, Temiz Şehir İnegöl hedefine vurgu yaptı. Taban, “Bugün Baykoca Mahallemize gelerek hem buradaki eksik gediğimizi bir kez daha gözden geçirelim istedik. Tabi belirli aralıklarla buraya geldim. Burada yeni bir İnegöl inşa ediyoruz. Tabi ki başlaması gereken, devam eden, önümüzde planladığımız çalışmalarımız var. Ama bugün burada olma sebebimiz, kurumumuza kazandırmış olduğumuz yeni bir otomatik süpürme aracının tanıtımıyla ilgili. Aslında salt olan burada bu aracı tanıtmak değil. Çünkü göreve geldiğimiz günden bu güne İnegöl´e dair bir hayalimiz, hedefimiz var. Nedir bu? Biz Müslüman insanlarız. Müslüman da temiz insandır. Bize bunu dinimiz emrediyor. Biz de şehrimizi temizleyen, temiz tutmaya çalışan ve sorumluluk sahibi bir kuruluşuz. Bununla birlikte, çevre komisyonumuzla beraber başlatmış olduğumuz ‘Temiz Şehir İnegöl´ unvanını da kazanabilmek adına bir dizi çalışmalarda bulunduk ve bulunmaya devam edeceğiz. Sadece kurumun gerekli alanları temizlemesiyle temizleme olayının gerçekleşmediğini biliyoruz. Peki nasıl olacak? Aslolan kirletmemektir diyoruz ve çevre komisyonumuzla beraber bu konuda oluşturduğumuz kurguyu 1065 km üzerinde yaşayan tüm hemşerilerimize duyurmak istiyoruz” dedi.

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

EN BÜYÜK PROJE “TEMİZLİK”
“İnegöl hepimizin” sözleriyle konuşmasını sürdüren Taban; “Şehrimizi temiz tutmayı başarmak zorundayız. Nasıl ki mobilyanın başkenti olmak gibi bir iddiamız var, yine marka değeri olan köftemizle, buradan gelip geçen insanlar bu şehrin köftesini yiyebiliyorlarsa, Kaplıca değerimiz biliniyorsa, DOSTUM projemiz biliniyorsa buna temiz şehir unvanını da ekleyerek parmakla gösterilen bir şehir olmak istiyoruz. Zor mu? İnanın zor değil. Alın size en büyük proje. Biz şehrimizi tertemiz bir hale getirebilirsek en başta biz bununla gurur duyacağız. İnsanlar ana yolu kullanarak şehrimizden geçerken bile onlara bu temiz şehir algısını oluşturmamız lazım. Burada güzel, temiz, bakımlı, üreten, ülkesine ve ekonomisine direk katkı koyabilen bir şehir var ve bu şehir güzel insanlardan müteşekkil algısını hissettirmemiz lazım. Bunun için bizler temizlik konusuna özenle eğiliyoruz. Bu çok kolay değil ama başarılamayacak bir şey de değil. Mükemmelliyetçilik bu konudaki hedefimiz. Tüm vatandaşlarımızı bu bilince erdirmeliyiz” ifadelerinde bulundu.

<p>İnegöl’ün Kaldırımları Pırıl Pırıl Olacak</p>

ARAÇ YATIRIMI YAPMAK İSTİYORUZ
Başkan Taban; mahallelerimizin, sokaklarımızın ve şehrimizin bizim ikinci adreslerimiz olduğunu kaydederek “İnşallah ben inanıyorum ki kısa zaman içerisinde hemşerilerimiz buna destek verecek. Biz de bu konudaki farkındalık çalışmalarını sürdüreceğiz. Biz yaptığımız çalışmaları daha etkili, daha verimli, daha hızlı yapabilmek için ve maliyetlerini de düşürebilmek için araç gereç yatırımı yapmak istiyoruz. İnsan kaynağını da en etkili şekilde kullanmak istiyoruz” diye konuştu.

350 BİN TL´YE MAL OLDU
Konuşmasının sonunda araca ilişkin de bilgiler veren Taban, “Bugün toplanışımızın asıl sebeplerinden biri, burada gördüğünüz yeni otomatik süpürge aracımız. Süpürmekle kalmıyor, ot biçme kabiliyetine sahip. Özellikle yol kıyılarında, kaldırım üzerlerinde toplanan otların arındırılması hem de beraberinde süpürülmesi ve bertarafıyla ilgili etkili bir araç. Bunu ilgili arkadaşlarımız araştırdılar ve araç filomuza bunu kazandırmış olduk. İnşallah kaldırımlarımız üzerinde saha ekiplerimiz sigara izmaritleri ve çekirdek kabuklarını çalı süpürgeleriyle resmen kazıyarak çıkarmaya uğraşıyor. Bir hattı temizlemek uzun bir zaman alıyor. Bunun için evlerimizde kullandığımız otomatik süpürge araçlarının sokak versiyonlarını şehrimizde de göstermek istiyoruz. Daha etkili ve daha hızlı bir temizlik yapabilme şansına sahip olacağız. Tabi bunların her birinin bir maliyeti var. Bu maliyeti de bütçemizde dengeli bir şekilde götürmek zorundayız. Bu aracın da maliyeti 350 bin TL civarında. Kendi alanında iyi bir marka. Bu araç sayesinde pırıl pırıl bir şehir, temiz kaldırımlar olmasını arzu ediyoruz” açıklamalarında bulundu.Video Tarihi: 22.6.2018 19:42:22
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: İNEGÖL KALDIRIMLARI PIRIL PIRIL OLACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
BURSA OSB İHRACATTA 100 ÜLKEYİ GERİDE BIRAKTI
BURSA OSB İHRACATTA 100 ÜLKEYİ GERİDE BIRAKTI
Bursa OSB ihracatta 75 ili, 100 ülkeyi geride bıraktı
MUDANYA SAHİLİNİN KAPLAMALARI KABARDI
MUDANYA SAHİLİNİN KAPLAMALARI KABARDI
ÜZERİNDEN ÜZERİNDEN 5 AY GEÇTİ ANCAK YERLERE DÖŞENEN KAPLAMALAR DAHA ŞİMDİDEN KABARMAYA BAŞLANDI.
BARAJLARDAKİ DOLULUK ORANI SEVİNDİRDİ
BARAJLARDAKİ DOLULUK ORANI SEVİNDİRDİ
Bursa´nın 2019 Ocak´a kadar yetecek suyu olduğunu açıklandı.
BURSA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ YAZA HAZIR
BURSA ORMAN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ YAZA HAZIR
Yanan araziler en geç 1 yılda yemyeşil
OLTASINA 50 KİLOLUK BALIK TAKILDI
OLTASINA 50 KİLOLUK BALIK TAKILDI
Tuttuğu balığı 2 saatte karaya çıkarttı
İZNİK GÖLÜ´NÜN DEPREMSELLİĞİ ARAŞTIRILIYOR
İZNİK GÖLÜ´NÜN DEPREMSELLİĞİ ARAŞTIRILIYOR
TARİHİNDE İLK KEZ İZNİK GÖLÜ´NÜN DEPREMSELLİĞİ ARAŞTIRILIYOR
OSMANGAZİ´DEN TARİHE YATIRIM
OSMANGAZİ´DEN TARİHE YATIRIM
TARİHİ BURSA EVLERİ OSMANGAZİ´DE HAYAT BULUYOR
 ‘İMAR BARIŞI´ BTSO´DA ELE ALINDI
‘İMAR BARIŞI´ BTSO´DA ELE ALINDI
“Yapı Kayıt Belgesi Başvurusunda E-Devlet Şifrenizi Kimseyle Paylaşmayın”
BAŞKAN DÜNDAR, DUYARLILIĞINDAN DOLAYI TEMİZLİK İŞÇİSİNİ TEBRİK ETTİ.
BAŞKAN DÜNDAR, DUYARLILIĞINDAN DOLAYI TEMİZLİK İŞÇİSİNİ TEBRİK ETTİ.
Temizlik işcilerinden insanlık dersi
OSMANGAZİ BELEDİYESİ, KAÇAK YAPILARA GÖZ YUMUYOR
OSMANGAZİ BELEDİYESİ, KAÇAK YAPILARA GÖZ YUMUYOR
Uludağ kaçak yapılardan temizleniyor.
BELEDİYE KAVŞAĞINDA KAZMA VURULDU
BELEDİYE KAVŞAĞINDA KAZMA VURULDU
İnegöl Belediyesi´nin kavşak düzenlemeleri kapsamında Belediye kavşağına ilk kazma vuruldu.
BURSA´DA 70 DÖNÜM EKİLİ ALAN VE ORMAN YANDI
BURSA´DA 70 DÖNÜM EKİLİ ALAN VE ORMAN YANDI
Bursa´nın Büyükorhan ilçesi Kınık Mahallesi´nde çıkan yangında 70 dönüm arpa ve buğday ekili alan ile 3 dönüm ormanlık alan yandı.
HASAT ZAMANI BAŞLADI
HASAT ZAMANI BAŞLADI
Bursa deyince ilk akla gelenler arasında yer alan şeftalide hasat zamanı başladı.
LİMAK ENERJİ ÇEVRE KORUMA TİMİ SAHİLLERİ DE KORUYOR
LİMAK ENERJİ ÇEVRE KORUMA TİMİ SAHİLLERİ DE KORUYOR
“Hayatı Aydınlatıyor, Çevreyi Temizliyoruz”
“YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE GELECEĞE”
“YENİLENEBİLİR ENERJİ İLE GELECEĞE”
TRAFOLAR SOSYAL MESAJ VERİYOR
DOLAR
4.6560
EURO
5.4274
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi