“MİLLET İTTİFAKI DEĞİL İHANET İTTİFAKI”
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu Katı Atık Arıtma Tesisi´nin açılış törenine katıldı
Tarih: 8.6.2018 15:04:37/ 114okunma / 0yorum

BAŞBAKAN YARDIMCISI HAKAN ÇAVUŞOĞLU, MUSTAFAKEMALPAŞA İLÇESİNDE YAPTIRILAN KATI ATIK ARITMA TESİSİ´NİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI… ÇAVUŞOĞLU BURADA YAPTIĞI KONUŞMADA MİLLET İTTİFAKI İÇİN  “MİLLET İTTİFAKI DEĞİL İHANET İTTİFAKI” DEDİ.

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Mustafakemalpaşa ilçesinde yaptırılan Katı Atık Arıtma Tesisi´nin açılış törenine katıldı.

Türkiye´nin parlamenter sistem ile patinaj yaptığını ifade eden Çavuşoğlu, "Ama artık kabuğumuzu kırdık, macun tüpten çıktı. Geriye dönüş yok. Ülke büyümeye devam ediyor. 24 Haziran´da bu milletin kıymetli oylarıyla yeni getirdiğimiz sistemi tatbik edecek, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir yandan yürütmenin başı olarak, diğer tarafta da TBMM yasama fonksiyonu sınırlı olarak işine, gücüne odaklanacak ve Türkiye büyümeye devam edecek." diye konuştu.

Çavuşoğlu, muhalefet partileri ve onların cumhurbaşkanı adaylarının, Türkiye´yi tekrardan eskiye döndürmeyi vadettiğini dile getirerek, "Kardeşim geriye niye dönüyoruz? Böyle bir şey olabilir mi? Geçmiş geçmişte kaldı. Milletimize geleceği gösterin, ufku gösterin. Gençlerimize değişimi dönüşümü gösterin, güç odağı olan Türkiye´yi gösterin. Bizim neyimiz eksik. Coğrafyamız deseniz buna müsait. İnsan kaynaklarımız buna müsait. Sadece çalışacağız, başaracağız." ifadelerini kullandı.

/resimler/2018-6/8/1507227899562.jpg

Ülkenin hak ettiği noktaya taşınması için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Onun için bugün itibarıyla bu ülkenin ayaklarına pranga olan ne varsa bir taraftan FETÖ, bir taraftan PKK, PYD, YPG, diğer taraftan DHKP-C kararlı bir şekilde hepsine karşı güçlü bir mücadele örneği ortaya koyuyoruz. Bunların yurt içinde başını kaldıracak durumu kalmadı. Yurt içinde bunları adeta bitirdik, köküne kibrit suyu döküyoruz. Bundan sonra bir daha başlarını kaldıramayacaklar. Ama yetmez, bunları kaynağında kurutmak lazım. Kaynağında kurutacağız. Gerekirse Sincar´da, gerekirse Kandil´de Afrin´e gittiğimiz gibi oraya da gideceğiz. Bunların başını ezeceğiz."

Çavuşoğlu, CHP´nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce´nin 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel´e yönelik sözlerine de değinerek, şunları kaydetti:

"Bu nasıl bir anlayış, bu nasıl izansız bir yaklaşım? Böyle bir siyaset tasavvuru olabilir mi? O senin dediğin Metin Temel Paşa, ´Girmeyin´ dediğiniz Afrin´de bütün teröristleri temizledi ve ülkemize tehdit ve risk olmaktan çıkardı. Bundan mı rahatsızsın? Söylediklerinle tamamen PKK´ya, PYD´ye, YPG´ye mesaj veriyorsun. Onları cesaretlendiriyorsun. Ancak bunu PKK isteyebilir, söyleyebilir. Sen necisin, kimsin Metin Temel Paşa´nın apoletlerini sökeceksin. Sana ne oluyor? Bunların derdi ülke sevdası değil, Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan olduğu sürece, milletiyle bütünleşmiş, kucaklaşmış ve milletiyle beraber büyüyen bir Recep Tayyip Erdoğan olduğu sürece bunlara hayat alanı yok. Bunlar siyasette varlık gösteremiyorlar. Niçin? Çünkü samimiyet yok. Milleti tanımıyorlar."

"Millet İttifakı"na da değinen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hepsi bir araya gelmiş adlarına ´Millet İttifakı´ diyorlar. Millet İttifakı değil, ihanet ittifakı. Hepsi beraber Selahattin Demirtaş´a ağlıyorlar. ´Çıksın da çıksın.´ Böyle bir şey olabilir mi? Selahattin Demirtaş´ın dosyasının kapağını açıp baktın mı? Kandil´in partisi olan HDP´nin eşbaşkanıyken 6-7 Ekim Kobani olaylarında milleti sokağa davet eden ve o olaylar yaşandığı sırada 14 yaşındaki Yasin Börü´nün kafasının taşla ezildiği, dördüncü kattan aşağıya atıldığı, üzerinden dört defa araçla geçildiği bir süreçte bu suçların suç ortağı kim? Selahattin Demirtaş değil mi? Sen niye Kandil ağzıyla konuşuyorsun? Sen niye Selahattin Demirtaş´a ağlıyorsun? Bu milletle ne derdin var senin? Cumhurbaşkanı adayısın sen."

Çavuşoğlu, Millet İttifakı´ndaki partilerin genel başkanlarının Selahattin Demirtaş´a ağladığını yineleyerek, "Muharrem İnce cumhurbaşkanı adayı oluyor. Sonra gidiyor Selahattin Demirtaş´ı ziyaret ediyor, ondan sufle alıyor. Ne yapması gerektiğinin aklını o veriyor. Yazıklar olsun. Cumhuriyet Halk Partisi gibi bir parti teröristlerin oyuncağı haline gelmiş. Terör örgütlerinin oyuncağı haline gelmiş." görüşünü aktardı.

O partinin milletvekillerinin terörist cenazelerinde gözyaşı döktüğünü söyleyen Çavuşoğlu, "Bakıyorsun genel başkanı İstanbul´a FETÖ´cülerle kol kola yürüyor. Siz kimsiniz? Siz sömürge partisi misiniz? Siz sömürgeci misiniz? Türkiye´ye dönün, Türkiye´ye. Kendi coğrafyanıza, kendi bayrağınızın gölgesi altına dönün. Dışarıdan size sufle yapılanlarla hareket etmeyin. Türkiye´nin gerçeklerine bakın. Milletle aidiyet bağınızı güçlendirin. Milletle barışın, kucaklaşın." diye konuştu.

Çavuşoğlu, bir siyasi partinin seçim beyannamesinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) Başkanlığını kapatmayı vadettiğini anımsatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

"TİKA´yı kapacaklarmış. TİKA bizim dünyadaki yüz akı kuruluşumuzdur. TİKA, nerede bir mazlum varsa, mağdur varsa onların gözünün yaşını silen, sırtını pek eden bir kuruluşumuzdur. Bu milletimizin gönül köprüsüdür, gülen yüzüdür. Bu millet sana bunu müsaade eder mi? TİKA, Moğolistan´da Orhun Abideleri´nin yollarını yapan, müzelerini gerçekleştiren bir kuruluştur. Tonyukuk Abideleri´ne geçip oraları tanzim eden, müzeler yapan bir kuruluştur. Afrika içlerine giderek oradaki halkın susuzluktan kırıldığı bir dönemde onlara kuyu açan bir kuruluştur. Mescid-i Aksa´nın Kubbet-üs-Sahra´sını yapan kuruluştur. Mescid-i Aksa´ya, Filistinlilerin yanına gittiği için mi rahatsız oluyorsun? Bunlar bu ülkeyi tanımıyorlar."

Konuşmanın ardından kurdele kesilerek tesisin açılışı gerçekleştirildi.

/resimler/2018-6/8/1507027243264.jpg

Programa, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman ve vatandaşlar katıldı.Video Tarihi: 8.6.2018 17:32:58
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
SEYYAR SANDIKLAR BURSA´DA SEÇMENİN AYAĞINA GİTTİ
SEYYAR SANDIKLAR BURSA´DA SEÇMENİN AYAĞINA GİTTİ
HASTA VE ENGELLİ SEÇMENLER "SEYYAR SANDIK" İLE OY KULLANIYOR
TRT EKİBİNE SALDIRI!
TRT EKİBİNE SALDIRI!
YALOVA´DA CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE´Yİ TAKİP EDEN TRT KOCAELİ TEMSİLCİSİ HALİT YILMAZ SALDIRIYA UĞRADI.
DÜĞÜNDEN ÖNCE SANDIĞA KOŞTULAR!
DÜĞÜNDEN ÖNCE SANDIĞA KOŞTULAR!
Gelinlik ve damatlıkla genç çifti sandıkta görenler şaşkınlığını gizleyemedi.
CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ NE GETİRİYOR?
CUMHURBAŞKANLIĞI SİSTEMİ NE GETİRİYOR?
Türkiye seçimin ardından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile tanışacak
YILDIRIM BELEDİYESİ´NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ
YILDIRIM BELEDİYESİ´NDE TOPLU SÖZLEŞME SEVİNCİ
Yıldırım Belediyesi ile Tüm Belediye ve Genel Hizmet İşçileri Sendikası arasında, personelin haklarını iyileştiren ‘Toplu İş Sözleşmesi´ imzalandı.
DEMİRTAŞ MERKEZ CAMİİ İBADETE AÇILDI
DEMİRTAŞ MERKEZ CAMİİ İBADETE AÇILDI
Demirtaş Merkez Camii, sadece Osmangazi´nin değil, Bursa´nın önemli mimari eserlerinden biri oldu.
9 TERÖRİST DAHA!
9 TERÖRİST DAHA!
Mehmetçik terör hedeflerini yerle bir etti.
ŞAHİN´DEN KARDEŞ KULÜP ANKARAGÜCÜ´NE ZİYARET
ŞAHİN´DEN KARDEŞ KULÜP ANKARAGÜCÜ´NE ZİYARET
AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner´i ziyaret etti.
KADROYA GEÇEN PERSONEL SENDİKALI OLDU
KADROYA GEÇEN PERSONEL SENDİKALI OLDU
Ak Parti Bursa Milletvekilleri Zekeriya Birkan ve İsmail Aydın da çalışmalarında başarılar diledi.
ARTVİNLİLER BİRLİK VE BERABERLİK GECESİNDE BULUŞTU
ARTVİNLİLER BİRLİK VE BERABERLİK GECESİNDE BULUŞTU
Geceye; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik de katıldı.
BAŞKENTTE GÜRCİSTAN MİLLİ GÜNÜ RESEPSİYONU
BAŞKENTTE GÜRCİSTAN MİLLİ GÜNÜ RESEPSİYONU
Türkiye-Gürcistan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkan Yardımcısı AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de katıldı.
EMEKLİLER YENİ KONUTLARINA KAVUŞTU
EMEKLİLER YENİ KONUTLARINA KAVUŞTU
TOKİ tarafından yapılan bin 201 konutluk projede yaşam başladı
DÜNDAR´DAN BİHMED´E ZİYARET
DÜNDAR´DAN BİHMED´E ZİYARET
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar BİHMED´i ziyaret etti
MÜNBİÇ´TE İKİNCİ DEVRİYE BAŞLADI
MÜNBİÇ´TE İKİNCİ DEVRİYE BAŞLADI
Mehmetçik Münbiç´te ikinci devriye görevine başladı.
ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU HOCA VEFAT ETTİ
ABDÜLMETİN BALKANLIOĞLU HOCA VEFAT ETTİ
İsmailağa camiasının önde gelen isimlerinden Abdülmetin Balkanlıoğlu (60) hayatını kaybetti.
DOLAR
4.7077
EURO
5.4848
Bursa
Bulutlu
Bugün
25 / 17 °C
Gök gürültülü sağanak yağış
Salı
26 / 17 °C
Fırtına
Çarşamba
29 / 17 °C
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi