RTÜK´ÜN DÜZENLEDİĞİ “DİKSİYON, SPİKERLİK VE SUNUCULUK” KURSU SONA ERDİ
TELEVİZYONUMUZ KANAL 16´DAN DA HUZEYFE ÖZDEMİR, AYŞE KÜBRA KARASU VE MELİH ÇUHACIOĞLU EĞİTİMİ BAŞARIYLA BİTİREN İSİMLERDENDİ.
Tarih: 17.3.2018 20:06:26/ 498okunma / 0yorum

RADYO VE TELEVİZYON ÜST KURULUNUN DİKSİYON, SPİKERLİK VE SUNUCULUK KURSU SONA ERDİ. YEREL VE BÖLGESEL YAYIN KURULUŞLARINDA ÇALIŞAN 20 MEDYA MENSUBU 15 GÜN SONUNDA SERTİFİKALARINI ALMAYA HAK KAZANDI. TELEVİZYONUMUZ KANAL 16´DAN DA HUZEYFE ÖZDEMİR, AYŞE KÜBRA KARASU VE MELİH ÇUHACIOĞLU EĞİTİMİ BAŞARIYLA BİTİREN İSİMLERDENDİ.

2 hafta süren kursa, yerel ve bölgesel yayın kuruluşlarında çalışan 20 kursiyer katıldı. TRT Eğitim Stüdyolarında gerçekleştirilen eğitimde diksiyon dersleri Çankaya Halk Eğitim Merkezi Eğiticisi İpek Neslişah Akdemir, spikerlik ve sunuculuk dersleri ise Ankara Radyosu Spikeri Hafize Okan tarafından verildi.

RTÜK Eğitim Dairesinden Neriman Saraçoğlu´nun üstlendiği proje, Radyo ve Televizyonlarda Doğru, Güzel ve Anlaşılır Türkçe Kullanımının Yaygınlaştırılmasını amaçlıyor.

Kanal 16 televizyonundan Huzeyfe Özdemir, Ayşe Kübra Karasu ve Melih Çuhacıoğlu da eğitim sonunda Radyo ve Televizyon Üst Kurulunda başkan ve yardımcılarından, başarı sertifikalarını almaya hak kazandı.Video Tarihi: 17.3.2018 20:10:33
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
DOLAR
5.3505
EURO
6.0880
GÜNDEM
POLİTİKA
ASAYİŞ
DÜNYA
EĞİTİM
SİYASET
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi