KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Mayıs 2008 - Çarşamba 00:11 Bu haber 200 kez okundu
 
1-7 MAYIS KARAYOLU GÜVENLİĞİ VE TRAFİK HAFTASI
KUTLAMALAR ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE BAŞLADI
DÜNYA Haberi
1-7 MAYIS KARAYOLU GÜVENLİĞİ VE TRAFİK HAFTASI

Her yıl 1–7 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan karayolu güvenliği ve trafik haftası nedeniyle İnegöl belediyesi, ilçe emniyet müdürlüğü, ilçe jandarma komutanlığı ve ilçe m.e.m nün ortaklaşa düzenlediği kutlama programı bugün Atatürk anıtı önünde gerçekleştirildi.

 

Karayolu güvenliği ve trafik haftası nedeniyle Atatürk anıtı önünde kurulan stantlarda Trafik kazalarında hayatlarını kaybedenlerin resimleri ile uyarıcı ve bilgilendirici broşürler yer aldı.

 

Trafik haftası nedeniyle düzenlenen törene kaymakam durmuş gençer, belediye başkan vekili Yusuf şen, cumhuriyet başsavcısı adem yazar, içler jandarma komutanı yüzbaşı İbrahim yağız, ilçe emniyet müdürü nusret kızıltaş, ilçe mem Mehmet baştürk, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı. Tören saygı duruyşu ve istiklal marşı ile başladı.

 

Törende bir konuşma yapan kaymakam durmuş gençer, 2007 yılında Türkiye genelinde meydana gelen 749456 trafik kazasında 3459 vatandaşın hayatını kaybettiğini, İnegöl de ise meydana gelen 1183 trafik kazasında 10 kişinin hayatını kaybettiğini ifade ederek, kazalarda en büyük etkenin eğitimsizlik olduğunu belirtti.

 

Günün anlam ve önemiyle ilgili şiir ve kompozisyonların okunmasının ardından, karayolu güvenliği ve trafik haftası nedeniyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Daha sonra ise törene katılanlar tören alanında kurulan stantları gezdi.

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 1-7, MAYIS, KARAYOLU, GÜVENLİĞİ, VE, TRAFİK, HAFTASI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.