LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
10 Haziran 2008 - Salı 00:08 Bu haber 297 kez okundu
 
10. ERTUĞRULGAZİ ANMA VE İNEGÖL ŞENLİKLERİ
ŞENLİKLER, AKBAŞLARDAKİ FİNAL PROGRAMIYLA SON BULDU
- Haberi
10. ERTUĞRULGAZİ ANMA VE İNEGÖL ŞENLİKLERİ

 

İnegöl Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği tarafından 10. su düzenlenen ve 6 Haziran Cuma günü Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan Ertuğrulgazi’yi Anma ve İnegöl Şenlikleri geçtiğimiz Pazar günü İnegöl’e bağlı Akbaşlar köyü çamlığındaki programla son buldu.

 

Şenlikler kapsamında ayrıca 7 Haziran cumartesi günü enbol alışveriş merkezlerinin Mahmut esatbey şubesinde çeşitli etkinlikler düzenlendi. Kurşunlu belediye başkanı erkân dönmez ve siyasi parti temsilcileriyle vatandaşların katıldığı programda halk oyunları gösterisi sunuldu.

 

Geçtiğimiz Pazar günü Akbaşlar çamlığı mevkiinde düzenlenen final programına ise İnegöl halkı yoğun ilgi gösterdi.

 

Ertuğrulgazi Kültür Derneğinin folklor ekipleri halk danslarından örnekler sunmasının ardından, Bursa Budo Sporları Eğitim Kulübü Derneği, İnegöl Budo Sporları Derneği ve Çitli Köyü Karate Kulübü gösteriler sundu.

 

 

Ertuğrulgazi Kültür ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Urgun, 10. ertuğrulgaziyi anma ve İnegöl şenliklerine katılan herkese teşekkür etti.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 10., ERTUĞRULGAZİ, ANMA, VE, İNEGÖL, ŞENLİKLERİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.