KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
14 Mayıs 2008 - Çarşamba 00:10 Bu haber 178 kez okundu
 
14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ HAMAMLI`DA KUTLANDI
KUTLAMALAR, YAĞMUR NEDENİYLE YARIDA KESİLDİ.
- Haberi
14 MAYIS ÇİFTÇİLER GÜNÜ HAMAMLI`DA KUTLANDI

 

inegöl ziraat odasının geleneksel hale getirdiği 14 mayıs dünya çiftçiler günü kutlamalarının dördüncüsü dün inegöl’e bağlı hamamlı köyünde gerçekleştirildi.

 

geç başlayan kutlama törenleri yağmur sebebiyle  yarıda kesildi.

 

 

belediye başkan yardımcısı yusuf şen, yenice belediye başkanı ramiz yiğit, kurşunlu belediye başkanı erkan dönmez, cerrah belediye başkanı ömer kahyaoğlu, tahtaköprü belediye başkanı salih şahin, siyasi parti temsilcileri,  oda ve dernek başkanları, muhtarlar ve çok sayıda çiftçi katıldığı . çiftçil bayramı saat 12.00 de başlaması gerekirken, yaklaşık 1.5 saat gecikmeyle başladı.

 

 

 

programda ilk konuşmayı yapan  inegöl ziraat odası başkanı niyazi özbil, tarımda sıkıntılı günlerin yaşandığını, özal döneminde başlayan sıkıntıların ab politikaları yüzünden arttığını, ulusal tarım politikaları üretilemediği için ab’nin çifte stardart davrandığını, türk çiftçisinin üretim yapmasının engellendiğini, türkiye’nin sadece pazar olarak görüldüğünü ileri sürdü.

 

ziraat mühendisleri odaları genel başkanı y. doç. dr. gökhan günaydın ise, dünyada artık çiftçinin ve tarımın sıkıntıda olduğunun net olarak görüldüğünü, ithalata dayalı bir tarımın olamayacağının herkes tarafından anlaşıldığını söyledi.

 

konuşmaların ardından başlayan sağanak yağmur programa katılan protokolün ve konukların dağılmasına neden oldu. yağmurun dinmemesi üzerine sahne alması beklenen türkücü yağız’ın konseri iptal oldu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 14, MAYIS, ÇİFTÇİLER, GÜNÜ, HAMAMLI`DA, KUTLANDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.