KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Nisan 2008 - Çarşamba 00:12 Bu haber 191 kez okundu
 
2020 TÜRKİYESİNE MEKTUP
YARIŞMADA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
- Haberi
2020 TÜRKİYESİNE MEKTUP

İnegöl belediyesi kent konseyi ve ilçe mem müdürlüğü tarafından ilköğretim okulları arasında 23 Nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı nedeniyle düzenlenen çocuk gözü ile 2020 yılı Türkiye sine mektup yarışmasının ödül töreni bugün belediye binası önünde gerçekleştirildi.

 Düzenlenen törene İnegöl belediye başkanı Alinur aktaş, belediye başkan yardımcıları Yusuf şen ve Güngör Sabri günaydın, belediye meclis üyeleri, ilçe mem Mehmet baştürk ve şube müdürleri ile İnegöl belediyesi kent konseyi üyeleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 TÖRENDE İLK KONUŞMAYI YAPAN İLÇE MEM MEHMET BAŞTÜRK ulusal egemenlik ve çocuk bayramı nedeniyle düzenlemiş oldukları etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

 Belediye başkanı Alinur aktaş ise Mustafa kemal Atatürk ün Türk çocuklarına armağan ettiği bu bayram dünyadaki bütün çocukların katılımları ile daha da önem kazanmıştır. Bugünün küçükleri yarının büyükleridir diyen Atatürk yönetimin bayram süresince öğrencilere bırakılması geleneğini başlatarak onların geleceğimiz olduğuna işaret etmiştir dedi.

 Yapılan konuşmaların ardından 2020 yılının Türkiye sine mektup yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 Daha sonra ise öğrenciler tarafından yazılan mektuplar balonlarla gökyüzüne bırakıldı.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 2020, TÜRKİYESİNE, MEKTUP,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.