KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
21 Mayıs 2008 - Çarşamba 00:10 Bu haber 178 kez okundu
 
21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ
DÜZENLENEN PROGRAMAD SÜTÜN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLDİ
- Haberi
21 MAYIS DÜNYA SÜT GÜNÜ

21 Mayıs dünya süt günü nedeniyle İnegöl belediyesi ilçe milli eğitim müdürlüğü ve ilçe tarım müdürlüğü tarafından bugün sani konukoğlu konferans salonunda kutlama programı düzenlendi.

 

Sütün önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen programa, İnegöl belediye başkanı Alinur aktaş, ilçe emniyet müdürü nusret kızıltaş, ak parti ilçe başkanı burhan alıcı, kadıjn kollaı başkanı Ayşe balcı, mem Mehmet baştürk, ilçe tarım müdürü Mahmut doğru, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan Programın açış konuşmasını yapan ilçe tarım müdürü Mahmut doğru, süt insanların biyolojik, fizyolojik fonksiyonlarının gelişmesinde çok önemli bir besin maddesidir. Avrupa ülkeleri İle karşılaştırma yapıldığında aramızda onlarca litre fark olduğu görülmektedir. Süt küçük yaşlardan itibaren tüketilmesi gereken çok önemli bir gıda maddesidir diye konuştu.

 

Ak parti ilçe kadın kolları başkanı ayşe balcı ise çocukların asitli içeceklerden çok hayvansal besinleri tüketmesi gerektiğini, insan sağlılığı açısından bunun çok önemli olduğunu belirtti.

 

Belediye başkanı Alinur aktaş ise, dünya süt günü, sütün sağlık açısından önemini hatırlamamız için iyi bir fırsat. Süt içmeyi her güne yayılan bir alışkanlık haline getirmemiz çok önemli. Çünkü süt, besin değeri açısından yılın her günü, günün her saati içilmeyi hak eden bir gıda maddesidir dedi.

 

 

Uludağ üniversitesi teknik bilimler fakültesi gıda program bölümü öğretim görevlisi dr. Engin yılmaz, sütün insan sağlığı açısından önemi konusunda öğrencilere bilgiler verdi.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 21, MAYIS, DÜNYA, SÜT, GÜNÜ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.