KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Mayıs 2008 - Cuma 00:10 Bu haber 235 kez okundu
 
25 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU
HUZUR MAHALLESİ SAKİNLERİ TAPULARINI ALDI
DÜNYA Haberi
25 YILLIK RÜYA GERÇEK OLDU

 

1978 yılında çakır çiftliği adı ile kurulan ve ağırlıkta güneydoğudan gelen vatandaşların yaşadığı bölgede yıllardan beri çarpık yapılaşma devam ediyordu. Çakır çiftliği köyü 1 ocak 2006 tarihi itibari ile huzur mahallesi adı ile inegöle mahalle olarak bağlandı.bu bölgenin imar pilanları tekrar hazırlanarak bölge İnegöl belediyesinin yapmış olduğu yeni projesine dahil edildi.

 

İnegöl belediyesi burada birçok inşaat firmasıyla bölgeyi planlı bir şehir haline getirmek istediysede inşaat firmaları bölgenin gerek çarpık yapılaşması gerek sosyal yapısını tam tanıyamamasından dolayı planlama çalışmaları yarıda kaldı.

 

 İnegöl belidesi son olarakta 2007 yılında yaptığı ihale ile bölgenin planlama çalışmalırını utm harita mühendisliğe verdi.

 

2007 yılı şubat ayından bugüne kadar bölgenin planlanması konusunda gerek utm inşaat yetkilileri gereksede İnegöl belediyesinde görev yapan imar işleri müdürlüğü ekipleri bir çok sıkıntılar yaşadı, ancak buradaki planlama çalışmaları düzenlenen tapu töreniyle son buldu.

 

bugün İnegöl belediyesinde düzenlenen törenle 25 yıldır bu bölgede yaşayan vatandaşların rüyası gerçek oldu.

 

. Düzenlenen tapu töreninde konuşan İnegöl belediye başkanı alinur aktaş yıllardan beri bu bölge herkesin gözü önünde çarpık yapılaşmayla bu noktaya geldi.bizde İnegöl belediyesi olarak öncelikle buraya hizmet götüre bilmemiz için bölgenin planlı bir şehir hale gelmesi konusunda ciddi çalışmalar yaptık ve bu bölgeyi planladık şimdide burada yaşayan insanların hayali olan tapularını teslim ediyoruz, bölge halkına hayırlı olmasını diliyoruz dedi.

 

 

Kaymakam durmuş gençer ise buradaki yapılan çalışmaların sürecini yaşamadığını ancak son kısmında yapılan çalışmalrı yakınadan takip ettiğini ve yaşanan bu tablonunu mutluluk duyduğunu dile getirdi.

 

Yapılan konuşmaların ardından bu bölgede yaşayan vatandaşlara sembolik olarak tapuları verildi ve plaket töreni gerçekleştirili.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 25, YILLIK, RÜYA, GERÇEK, OLDU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.