KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
03 Haziran 2008 - Salı 00:09 Bu haber 386 kez okundu
 
3. YAZSPOR OKULU KAYITLARI BAŞLIYOR
AKTAŞ:
- Haberi
3. YAZSPOR OKULU KAYITLARI BAŞLIYOR

İnegöl Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü açılacak olan Yaz Spor Okullarının birinci dönemi için kayıtlara yarından itibaren başlanacak. Ücretsiz olan ve kayıt gerektirmeyen Sabah Sporu çalışmaları ise 9 Haziran’da başlayacak.

Dün, Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ayhan Bayraktar ve Spor Okulları Koordinatörü Ahmet Bayhan ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Basketbol, Tenis, Voleybol, Yüzme ve Badminton branşlarında düzenleyecekleri Yaz Spor Okullarının birinci dönemi için kayıtların 4 Haziran’da başlayıp 20 Haziran’da sona ereceğini bildirdi.

Günlük iş yoğunluğu, rutin koşuşturmalar, stresli işler, düzensiz beslenme ve uyku düzensizliğinin insan sağlığı noktasında ciddi problemlere sebep olduğuna işaret eden Başkan Alinur Aktaş, “Bu yüzden spora büyük önem vermemiz gerekmektedir. İnegöl Belediyesi olarak, amatör spor kulüplerine çeşitli yardımlar yapıyoruz. İnegöl sporumuzun, futbol, basketbol ve güreş takımlarına ciddi destekler veriyoruz. Doğa sporları, atletizm ve okullardaki sportif faaliyetler için taşın altına elimizi koymaktan geri durmuyoruz. Bu saydıklarımız, sporcu bir belediye olduğumuzun da göstergesidir. Bilindiği üzere, 2006 yılında Yaz Spor Okullarının ilkini gerçekleştirdik. 2007 yılında yaklaşık 300 kurs öğren-cimiz Yaz Spor Okulunda eğitim gördü. Bu sene de Yaz Spor Okulunun üçüncüsünü düzenleyerek, spora ve genç yeteneklerin yetişmesine katkıda bulunuyor, önceki sene açmış olduğumuz yeni sayfanın devamını getiriyoruz. 3. Yaz Spor Okulumuz, alanında uzman olan 6 Beden Eğitimi öğretmenin nezaretinde Basketbol, Voleybol, Badminton, Kort Tenisi ve Yüzme dallarından oluşuyor. Ayrıca vatandaşlarımızca yoğun katılıma sahne olan sabah sporu da bu sene yine devam edecektir. Yüzme dersleri, Olimpik Yüzme Havuzu’nda verilirken, basketbol, voleybol ve badminton kursları İnegöl Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Kort tenisi ve sabah sporu ise Hikmet Şahin Kültür Parkı içerisindeki alanlarında olacaktır. Yaz Spor Okulu, 2 dönem halinde gerçekleşecektir. Birinci dönem; 30 Haziran’da başlayacak ve 25 Temmuz’da son bulacaktır. İkinci dönem ise 28 Temmuz’da başlayıp, 20 Ağustos tarihinde bitecektir.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 3., YAZSPOR, OKULU, KAYITLARI, BAŞLIYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.