KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
04 Haziran 2008 - Çarşamba 00:09 Bu haber 227 kez okundu
 
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ
İNEGÖL`DEKİ TÜM OKULLAR BÖLGESLERİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ YAPTI
- Haberi
5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ

5 Haziran dünya temizlik ve çevre günü nedeniyle bugün İnegöl deki tüm okullar kendi bölgelerinde temizlik çalışması başlattı.

 

1,2 ve 3. sınıflar dışındaki tüm öğrencilerin katıldığı temizlik kampanyası çerçevesinde endüstri meslek lisesi öğrencileri Atatürk anıtı çevresinde ellerine aldıkları çöp poşetleriyle çevre temizliği yaptı.

 

Öğrenciler taşıdıkları sağlıklı yaşam sağlıklı çevre ile olur, temiz çevre temiz toplum, daha temiz daha yeşil daha mavi bir Türkiye yazılı pankartlarla çevre temizliğinin önemine dikkat çekti.

 

Kaymakam durmuş gençer, 5 Haziran dünya çevre günü nedeniyle meb lığının koordinasyonunda ilgili diğer bakanlıklar ve yerel yönetimlerle birlikte öğrencilerde çevre bilincini oluşturmak amacıyla bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

 

Belediye başkanı Alinur aktaş ise, ilçe halkından çevre temizliği konusunda daha hassas olmalarını istedi.

 

Mem Mehmet baştürk ise, önemli olan çevreyi kirletmemektir. Daha temiz bir İnegöl e sahip olmak için herkesin el birliği içerisinde çalışması gerekir dedi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 5, HAZİRAN, DÜNYA, ÇEVRE, GÜNÜ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.