LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Haziran 2008 - Cuma 00:09 Bu haber 276 kez okundu
 
6. TÜRKÇE OLİMPİYATLARI MUHTEŞEM FİNALLE SONA ERDİ
AZERİ ÖĞRENCİLER TELEVİZYONUMUZU ZİYARET ETTİ
DÜNYA Haberi
6. TÜRKÇE OLİMPİYATLARI MUHTEŞEM FİNALLE SONA ERDİ

Dünyanın 110 ülkesinde, Türk Kolejlerinde eğitim gören 550 öğrenci ülkemize gelerek altıncısı düzenlenen Türkçe Olimpiyatlarında yarıştı.

 

Ülke halkı tarafından büyük coşkuyla karşılanan öğrenciler, daha yarışma başlamadan Türk halkının gönlünde taht kurmuş, gönüllerin birincisi olmuştu.

 

Ankara’da Azerbaycan’ın tarihi ve kültürel tanıtımını yapmak için stant yarışmasına katılarak birinci olan konuk Azeri ekip Fem Dershanelerinin davetlisi olarak İnegöl’e geldi. AZERİ ÖĞRENCİLER televizyonumuzu da ziyaret ederek,  Genel Yayın yönetmenimiz Hasan Özdemir’in hazırlayıp sunduğu ‘ Haber Arkası ‘ programına katıldılar.

 

 

Altı yıldır Azerbaycan’da olduğunu belirten öğrencilerden Sorumlu Edebiyat öğretmeni Fatih Çevik, İnegöllü işadamları Azerbeycan Lenkaran’da Türk Lisesi’ne sponsor olduğunu biliyorum, “ Fedakar İnegöllü işadamlarına çok teşekkür ediyorum” diyerek ,“ Bizim öğrencilerimiz burada bir Cumhurbaşkanı gibi karşılanıyor. Öğrencilerimizle konuştuğumuzda onlarında aynı duyguları paylaştıklarını duyuyoruz. Türk halkının göstermiş olduğu ilgiden dolayı minnettarız diye konuştu.

 

 

Konuk öğrenciler ‘ Haber Arkası ‘ programında şiirler, şarkılar söyleyerek yeteneklerini sergiledi.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 6., TÜRKÇE, OLİMPİYATLARI, MUHTEŞEM, FİNALLE, SONA, ERDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.