KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 19:15 Bu haber 486 kez okundu
 
Abdülhamit Han Anısına 177 Fidan Toprakla Buluştu
Abdülhamit Han Kültür ve Eğitim Derneği, İnegöl Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve Abdülhamit Han Ortaokulu işbirliği ile Sultan Abdülhamit Han’ın 177’nci doğum yıl dönümü anısına 177 adet fidan dikimi yapıldı.
ÇEVRE Haberi
Abdülhamit Han Anısına 177 Fidan Toprakla Buluştu

İnegöl Belediyesi, Abdülhamit Han Kültür ve Eğitim Derneği, Orman İşletme Müdürlüğü ve Abdülhamit Han Ortaokulu, Sultan Abdülhamit Han’ın doğum yıl dönümünü nedeniyle fidan dikim etkinliği düzenledi. Abdülhamit Han’ın 177’nci doğum yıldönümü nedeniyle, 177 adet fidan; öğrenciler, dernek yöneticileri, İnegöl Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğü personeli tarafından toprakla buluşturuldu. Fidan dikim etkinliğine Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger de katıldı.

Boğazköy barajı mevkiinde yapılan fidan dikimi sırasında açıklamalarda bulunan Abdülhamit Han Kültür ve Eğitim Derneği Başkanı Turgay Yazıcı, “Bugün Abdülhamit Han Kültür ve Eğitim Derneği, İnegöl Belediyesi, Orman İşletme Müdürlüğü ve Abdülhamit Han Ortaokulu ile beraber Sultan Abdülhamit Han’ın doğum gününde farkındalık oluşturmak adına 177’nci doğum yıldönümünde öğrencilerimizle birlikte fidan dikiyoruz. Emeği geçenlere, katkı verenlere teşekkür ediyorum. Bugün 177 adet çam fidanını toprakla buluşturuyoruz” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Dülger ise “Bugün burada Abdülhamit Han Kültür ve Eğitim Derneği, Ortaokulu ve Orman İşletmesi ile İnegöl Belediyemiz işbirliğinde düzenlenen fidan dikme etkinliğinde bulunuyoruz. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Boğazköy Barajı bölgesinde biz de fidanımızı diktik. Allah hayırlı uğurlu etsin” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Abdülhamit, Han, Anısına, 177, Fidan, Toprakla, Buluştu ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.