KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
30 Eylül 2010 - Perşembe 17:59 Bu haber 208 kez okundu
 
AKTAŞ`TAN AVRASYA MARATONUNA DAVET
32. KITALAR ARASI AVRASYA MARATONU İÇİN OTOBÜS KALDIRILACAK
SPOR Haberi
AKTAŞ`TAN AVRASYA MARATONUNA DAVET

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 32. Kıtalar Arası Avrasya Maratonunun 17 Ekim 2010 Pazar günü koşulacağını bildirerek, tüm İnegöl halkını maratona katılmaya davet etti.

 


İnegöl Belediyesi olarak sporu mümkün olduğu kadar fazla sayıda vatandaşa ulaştırma noktasında bir dizi etkinlik ve faaliyetler düzenlediklerini belirten Başkan Alinur Aktaş, “Futbol. Basketbol, Voleybol ve Masa Tenisi Turnuvalarımız, Bisiklet Yarışı, Sabah Sporları ve Yaz Spor Okullarımız, Bayanlara yönelik step-aerobik çalışmalarımız ve şimdi de iki hafta içinde başlayacak olan kış spor okulları  bu faaliyetlerin başlıcaları olarak sıralanabilir. Bu tip etkinliklerimizin yanında İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Dünyaca ünlü Kıtalararası Avrasya Maratonu da ilçemiz halkının teveccüh gösterdiği ve bizden destek istediği bir organizasyondur. Halkımızdan gelen talepleri değerlendirdik ve son yıllarda gelenek haline getirdiğimiz Avrasya Maratonu organizasyonunu bu yıl yine gerçekleştiriyoruz” dedi.

 

32. Kıtalararası Avrasya Maratonunun 17 Ekim 2010 Pazar sabahı İstanbul’da Asya yakasından Avrupa yakasına köprü üzerinden koşulacağını bildiren Aktaş “Organizasyon kapsamında 42 kilometre Maraton, 15 kilometre Yarı Maraton ve herkese açık Halk Koşusu düzenlenmektedir. Biz İnegöl Belediyesi olarak özellikle herkese açık olan ücretsiz Halk Koşusu için İnegöllü Hemşerilerimizin Avrasya Maratonuna katılımını arzu ediyoruz. Bu sebeple bir dizi hazırlık ve çalışma yaptık. Halk koşusu için alt yada üst yaş sınırı bulunmamaktadır, zamanlama ve sıralama yapılmayan bu eğlence koşusu herkese açıktır. İnegöl Belediyesi olarak Avrasya Maratonuna katılmak isteyen ilçe halkının, gidiş geliş olmak üzere ulaşım ve katılımcılar için kumanya sağlayacak, ayrıca her katılımcıya Avrasya Koşusunun bir anısı olarak İnegöl Belediyesi tişörtü hediye edeceğiz. Bastırılan bu tişörtlerle katılımcıların, İnegöl’ü Avrasya Maratonunda temsil etmelerini sağlanmış olacağız” diye konuştu.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: AKTAŞ`TAN, AVRASYA, MARATONUNA, DAVET,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.