KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
20 Eylül 2010 - Pazartesi 18:20 Bu haber 187 kez okundu
 
ANIZ YAKMA FACİASI!
BOĞAZKÖY’DE 8 DÖNÜMLÜK ORMANLIK ALAN YANDI
ASAYİŞ Haberi
ANIZ YAKMA FACİASI!

İnegöl`e bağlı Boğazköy ve Sungurpaşa köylerinin arasında bulunan biçilmiş ekin tarlalarında ve ormanlık alanda, henüz neden kaynaklandığı belirlenemeyen yangında yaklaşık 8 dönümlük ormanlık alan zarar gördü.

 

 

PAZAR GÜNÜ ÖĞLEDEN SONRA, Sungurpaşa köyünün Sarıbabalar mevkii ile  Boğaz köyü nün Çeşmeler mevkiindeki biçilmiş olan buğday tarlalarında ve ormanlık alanda başlayan yangın,  olay yerinden yükselen dumanları gören çevredeki köylüler, tarafından İnegöl Orman İşletme Müdürlüğüne bildirildi. ,

 

İhbar üzerine kısa sürede olay yerine ulaşan Orman İşletme Müdürlüğüne ait 2 arozöz ve 15 kişilik yangın söndürme ekibi ile İnegöl ve Yenişehir Belediyeleri  İtfaiye Müdürlüklerine ait birer arozöz ile yangına müdahale edildi.

 

 

İnegöl Orman İşletme Müdürlüğünün de söndürme çalışmalarına bizzat nezaret ettiği yangında, rüzgarın da etkisiyle çevreye hızla yayılan yangını kontrol altına almakta zorluk yaşanınca, Bursa Bölge Müdürlüğünden helikopter desteği istendi.  Bursa Orman Bölge Müdürlüğünde hazır bekletilen yangın söndürme helikopteri, kısa süre içerisinde İnegöl’e gelerek yangın söndürme çalışmalarına havadan katıldı.

 

 

Geniş alana yayılan yangın, yapılan yoğun çalışmalar ve özellikle de yangın söndürme helikopterinin desteği ile yaklaşık 3 saatte ancak kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında yaklaşık 40 dönümlük alandaki anızlar yanarken, 8 dönümlük ormanlık alan ise önemli ölçüde zarar gördü.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ANIZ, YAKMA, FACİASI!,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.