KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Haziran 2008 - Cumartesi 00:09 Bu haber 403 kez okundu
 
AZERİ ÖĞRENCİLER İNEGÖL HALKIYLA BULUŞTU
ÖĞRENCİLER ŞARKI VE ŞİİRLERİYLE İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİ
DÜNYA Haberi
AZERİ ÖĞRENCİLER İNEGÖL HALKIYLA BULUŞTU

Dünyanın 110 ülkesinde, Türk kolejlerinde eğitim gören 550 öğrenci ülkemize gelerek altıncısı düzenlenen Türkçe olimpiyatlarında yarıştı.

 

Ülke halkı tarafından büyük coşkuyla karşılanan öğrenciler, daha yarışma başlamadan Türk halkının gönlünde taht kurmuş, gönüllerin birincisi olmuştu.

 

Ankara’da Azerbaycan’ın tarihi ve kültürel tanıtımını yapmak için stant yarışmasına katılarak birinci olan konuk Azeri ekibi fem dershanesinin davetlisi olarak İnegöl’e geldi.

 

Dün akşam anfi tiyatroda düzenlenen programda Azeri öğrenciler İnegöl halkıyla buluştu. Programa belediye başkanı Alinur aktaş, belediye başkan yardımcısı Yusuf şen, yenice belediye başkanı Ramiz yiğit, cerrah belediye başkanı Ömer kahyaoğlu, tahtaköprü belediye başkanı Salih şahin, ilçe mem Mehmet baştürk, okul müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Düzenlenen programda Azeri ve Kırgız öğrenciler okudukları şarkı ve şiirlerle İnegöl halkının büyük beğenisini topladı.

 

Programda ayrıca fem dershanesi tarafından liseler ve ilköğretim okulları arasında düzenlenen seviye belirleme sınavında dereceye girenlere belgeleri verildi.

 

Programda kısa bir konuşma yapan yenice belediye başkanı Ramiz yiğit bu güzel organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Düzenlenen gece radyo programcısı recep demirkaynağın stand up şovuyla sona erdi.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: AZERİ, ÖĞRENCİLER, İNEGÖL, HALKIYLA, BULUŞTU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.