KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 16:23 Bu haber 1525 kez okundu
 
Başkan Aktaş ilk kez On6’da açıkladı, tarihi hanlar bölgesi...
Kanal ON6 ekranlarında yayınlanan Üçüncü Göz programına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde yapılacak Çarşıbaşı Projesi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.
BURSA HABER Haberi
Başkan Aktaş ilk kez On6’da açıkladı, tarihi hanlar bölgesi...

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş Kanal ON6’yı ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Özdemir ile bir araya gelen Aktaş, ekranların ilgiyle izlenen programı Üçüncü Göz’ün konuğu oldu.

Başkan Aktaş, bakanlıklarla yapılan spor yatırımlarından, ulaşıma, altyapıdan kentsel dönüşüme kadar birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu.

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bursa ile yakından ilgilendiğini, kentte hayata geçirilmesi planlanan çalışmalara dair gerekli talimatları ilgili birimlere verdiğini kaydeden Alinur Aktaş, Bursa için canla başla çalıştıklarını vurguladı.

Geçtiğimiz günlerde Bursa’ya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ziyareti sırasında müjdelediği Çarşıbaşı Meydan projesine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başkan Aktaş, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi’nde silueti bozan yapıları kaldırıp, bölgeyi eski ihtişamına kavuşturacaklarını kaydetti. Aktaş, “Hanlar Bölgesi kentimizin sembolü. Burası müthiş bir çekim merkezi ve bu bölge yapılacak çalışmalarla turizm merkezi haline dönüştürülebilir. Her tarafı binalarla örülmüş bu alanı bizim gün yüzüne çıkarmamız lazım” dedi.

“HANLAR BÖLGESİ GÜNÜN HER SAATİ YAŞAYACAK”

Kamuoyunda yapılacak dönüşüm çalışmasına ilişkin bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu, bölgedeki tüm yapıların yıkılmasıyla ilgili bir algının oluştuğunu ifade eden Aktaş, konuya şu sözlerle açıklık getirdi: “Özellikle Zafer Plaza’dan başlayıp Ulu Cami’ye kadar olan alanın ön tarafı eski yapılarla örülmüş durumda. Hanlar Bölgesi’nin güzelliklerini kapatan bu ön taraftaki yapıları kamulaştırıp yıkacağız. Yine, Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan Ertuğrul Bey Meydan Kafe sosyal tesisini kapatıp o alana bölgeye yaraşır bir meydan kazandırmak istiyoruz. Aynı zamanda Haşim İşcan Caddesi’ne inen sokakların cephe sağlıklaştırmaları ve ilave otopark düzenlemeleri yaparak Hanlar Bölgesi’ni gece de yaşayan bir unsur haline dönüştürmeyi hedefliyoruz. Hanlar Bölgesi içinde kalan dükkanların yıkılması söz konusu değil.” 

Kaynak: (ON6) - Kanal ON6 Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başkan, Aktaş, ilk, kez, On6’da, açıkladı,, tarihi, hanlar, bölgesi...,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.