KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 17:36 Bu haber 936 kez okundu
 
Başkan Erdoğan, NATO Liderler Zirvesiİ'ne katılacak
DEVLET BAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, 3-4 ARALIK TARİHLERİNDE İNGİLTERE’DE GERÇEKLEŞTİRİLECEK NATO LİDERLER ZİRVESİNE KATILACAK. SURİYE VE BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NI GÜNDEME GETİRECEK OLAN BAŞKAN ERDOĞAN, TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERİLEN DESTEĞİN DE KESİLMESİNİ İSTEYECEK.
GÜNDEM Haberi
Başkan Erdoğan, NATO Liderler Zirvesiİ'ne katılacak

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3-4 Aralık tarihlerinde İngiltere’de gerçekleştirilecek NATO Liderler zirvesine katılacak.

Önemli görüşmeler gerçekleştirecek Erdoğan’ın bir numaralı gündemi Suriye’de oluşturulan güvenli bölge ve mültecilerin evlerine geri dönüşü için atılması gereken adımlar olacak.

BAŞKAN ERDOĞAN, BARIŞ PINARI HAREKÂTI’NI GÜNDEME GETİRECEK

Bu çerçevede Başkan Erdoğan, Barış Pınarı Harekâtı’nı da gündeme getirecek. Evlerini terk etmek zorunda kalan Suriyelilerin güvenle evlerine dönmesi için yapılan çalışmalar NATO üyesi ülke liderlerine anlatılacak.

Erdoğan, güvenli bölgeye dönük imar planına da liderlerden destek isteyecek.

TERÖR ÖRGÜTLERİNE VERİLEN DESTEĞİN KESİLMESİ İSTENECEK

PKK/YPG’yi tehdit olarak gören savunma planının NATO konseyinde onaylandığı hatırlatılarak, NATO ülkelerinin terör örgütüne karşı tutumlarını değerlendirmeleri istenecek.

Terör örgütü DEAŞ ile mücadele bahanesiyle terör örgütü PKK/YPG’ye verilen desteğin kesilmesi istenecek.

ZİRVEDE S-400’LER DE GÜNDEME GELECEK

Zirvede S-400’ler de gündeme gelecek.

Türkiye’nin aldığı S-400’lerin NATO için bir tehdit değil tam tersine NATO’nun güvenliği için önemli olduğunun altı çizilecek

BAŞKAN ERDOĞAN 4'LÜ TOPLANTIYA KATILACAK

Zirve kapsamında bir diğer önemli görüşme de 4'lü toplantı olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa, Almanya ve İngiltere liderleri ile bir araya gelecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Erdoğan,, NATO, Liderler, Zirvesiİ'ne, katılacak,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.