KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 14:11 Bu haber 659 kez okundu
 
BAŞKAN ERDOĞAN, RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ
DEVLET BAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN, RUSYA FEDERASYONU DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN İLE BİR TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ. GÖRÜŞMEDE SURİYE MESELESİ KONUŞULDU…
SİYASET Haberi
BAŞKAN ERDOĞAN, RUSYA DEVLET BAŞKANI PUTİN İLE GÖRÜŞTÜ

Devlet Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan, görüşmede, Fırat’ın doğusuna düzenlenmesi planlanan askeri harekatın Suriye’nin barış ve istikrara kavuşmasına katkıda bulunacağını ve Suriye’deki siyasi sürecin önünü açacağını ifade etti.

Suriye halkının hak ve menfaatlerinin korunmasının Türkiye açısından asli bir unsur olduğunu vurgulayan Başkan Erdoğan, Türkiye’nin Rusya Federasyonu’nun bu süreçteki yapıcı tutumunu takdir ettiğini dile getirdi.

Amerika Başkanı Donald Trump, Suriye’nin kuzeyinden Amerikan askerlerinin çekilmesi ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından açıklama yapan Trump, birçok grup arasındaki çatışmalar yüzlerce yıldır devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri asla orta doğuda olmamalıydı. 50 askerimizi çektik, ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAŞKAN, ERDOĞAN,, RUSYA, DEVLET, BAŞKANI, PUTİN, İLE, GÖRÜŞTÜ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.