KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Haziran 2008 - Cumartesi 00:08 Bu haber 275 kez okundu
 
BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI
TOPLANTIDA ÖNEMLİ KARARLAR ALINDI
DÜNYA Haberi
BELEDİYE MECLİSİ HAZİRAN AYI TOPLANTISI YAPILDI

Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın Başkanlığında bugün yapılan Haziran ayı Belediye Meclis toplantısında, İnegöl Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Abonman ücretleri ile Huzur ve Akhisar mahalleleri arasında çalışan otobüs bileti ücretlerine zam yapıldı.

 

 

İnegöl Belediyesi Özel Halk Otobüsleri İşletmeciliği, 106 Nolu Çakırçiftliği (Huzur) Mihibüsçüler Kooperatifi ve 108 Nolu Akhisar Minibüsçüler Kooperatifinin talepleri ile ilgili Belediye Meclis üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, akaryakıta gelen zamdan dolayı, İnegöl şehir merkezinde yolcu taşımacılığını üstlenmiş olan Özel Halk Otobüsleri işletmeciliği tarafından zam talibinde bulunulduğunu belirterek, Bilet fiyatları ile ilgili zam talebi yok. 20 YTL olan aylık abonman ücretinin 31 YTL’ye çıkarılmasını istiyorlar. Bilet zammı yapmıyoruz. Sadece abonman kartına zam talebi var. Biz aylık abonmanın 30 YTL’ye çıkarılması taraftarıyız” diyerek teklifi oylamaya sundu. Abonman ücretinin 20 YTL’den 30 YTL’ye çıkarılması oy birliği ile kabul edildi.

Akhisar ve Huzur mahalleleri otobüs biletlerine zam

 

Belediye Meclis toplantısında, İnegöl’ün yeni mahalleleri Akhisar ile Huzur mahallesi ile İnegöl arasında yolcu taşımacılığı yapan 106 Nolu Çakırçiftliği ve 108 Nolu Akhisar Minibüsçüler Kooperatiflerinin bilet ücretlerine 1 YTL olan tam biletin 1.4 YTL’ye, 50 yenikuruş olan öğrenci biletinin ise 85 yeni kuruşa çıkarılması talebi de görüşüldü.

Başkan Aktaş, talep edilenin değil, tam bilet için 1.2 YTL, öğrenci bileti için ise 60 yenikuruşun normal olduğunu belirterek, teklifi oylamaya sundu, oy birliği ile kabul edildi.

 

Yeni modern pazaryeri 26 Haziran’da açılacak

Belediye Meclisinin Haziran ayı olağan toplantısında, Belediye tarafından bir müddet önce yapımı gerçekleştirilen yeni modern pazaryerinin hizmete açılması ve işgaliye ücretlerinin belirlenmesi konuları da görüşüldü. Toplantıda ayrıca Pazartesi Pazaryerinde Perşembe günleri açılan Perpa’nın yeni modern pazaryerinde Cuma günleri açılması kararlaştırıldı. İşgaliye ücretleri ise Perşembe Pazaryerinden taşınanlar için metretül başına 250 YTL, Perpa’dan gelenler için ise metretül başına 500 YTL olarak belirlendi.

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BELEDİYE, MECLİSİ, HAZİRAN, AYI, TOPLANTISI, YAPILDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.