KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Eylül 2019 - Cuma 12:55 Bu haber 3645 kez okundu
 
BURSA IŞIKLAR'DA MEZUNİYET COŞKUSU
BURSA'DA TARİHİ IŞIKLAR JANDARMA MESLEK YÜKSEKOKULU 1000 ÖĞRENCİSİNİ DÜZENLEDİĞİ TÖRENLE MEZUN ETTİ. TÖRENİN ARDINDAN MEZUN OLAN ÖĞRENCİLER VE AİLELERİ SEVİNÇ GÖZYAŞLARI DÖKTÜ.
DİĞER Haberi
BURSA IŞIKLAR'DA MEZUNİYET COŞKUSU

Bursa’da Işıklar Jandarma Astsubay Yüksek Okulu'ndan mezun olan 1000 asker yemin edip mesleğe ilk adımını attı.

Bursa 174 yıllık geçmişi bulunan ve önceki yıl Işıklar Jandarma Astsubay Meslek Yüksek Okulu'na dönüştürülen tarihi okulda anlamlı bir tören vardı. 1 yıldır eğitim gören Astsubaylar yemin töreninin ardından mezun oldu.

Törende askerleri selamlayan Bursa Valisi Yakup Canbolat, ant içen askerleri tebrik etti.

Kürsüde konuşan Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Musa Çitil ise öğrenimi tamamlayan öğrenci ve ailelerine seslendi.

Çitil, ''Karşınızda duran inançlı, heyecanlı, vakur ve göreve hazır olarak bekleyen bu genç astsubaylar kısa bir süre sonra eğitimlerini tamamlayıp kıtalar da görev yapacaktır. Yoğun ve yorucu bir çalışma temposu ile büyük fedakarlıklarla, genç astsubay öğrencilerimizin yetişmesinde katkısı bulunan ve önümüzdeki eğitim sürecinde katkı sağlayacak olan kıymetli öğretmen, idareci Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinin tüm personeline emeklerinden dolayı şimdiden teşekkür ederim. En büyük mutluluğu sizlere değer veren aileleriniz yaşamaktadır. Gençlerimize bu zorlu süreçte verdikleri destek ve fedakarlıklardan dolayı kıymetli ailelerine teşekkür ediyor ve onları kutluyorum'' dedi.

Törenin ardından seyirciler, mezun olan yakınlarına koşarak mezuniyetlerini kutladı. O anlarda öğrenciler ve aileler sevinç gözyaşları döktü.

Aileler bu gurur gününde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURSA, IŞIKLAR'DA, MEZUNİYET, COŞKUSU,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.