KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
21 Ocak 2020 - Salı 10:40 Bu haber 197 kez okundu
 
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Ocak 2020 Salı)
Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 5 derece dolaylarında ölçülmekte. Yer yer karla karışık yağış gözlenmekte. Yağış kentin yüksek kesimlerinde kendini kar olarak gösteriyor. Sıcaklık yarın 9 dereceye çıkacak. Sis görülecek. Perşembe karla karışık yağmur var.
- Haberi
Bursa'da bugün ve yarın hava durumu nasıl olacak? (21 Ocak 2020 Salı)

Bursa'da bugün sıcaklık en yüksek 5 derece dolaylarında seyrediyor. 

Meteoroloji yetkilileri yer yer karla karışık yağmurun etkili olduğunu kaydetti. 

Yağış kentin yüksek kesimlerinde kendini kar olarak gösteriyor.

Bursa'da sıcaklık yarın 9 dereceye çıkacak. Sis görülecek. 
 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, İç Anadolu'nun güneyi ve Karadeniz Bölgesi ile Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Ardahan, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, Marmara bölgesi ile iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Karadeniz kıyı kesimlerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması bekleniyor.
 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.
 

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.
 

UYARILAR
 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²) olması beklendiğinden meydana gelmesi muhtemel olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya ve Adıyaman çevrelerinde kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
 

MARMARA
 

Çok bulutlu, bölgenin doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yağmur ve karla karışık yağmur, iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde olması bekleniyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'da, bugün, ve, yarın, hava, durumu, nasıl, olacak?, (21, Ocak, 2020, Salı),
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.