KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 00:25 Bu haber 4179 kez okundu
 
Bursa'da saldırıya uğrayan sendika başkanı hakkında flaş iddia!
İstifa etmediği için Bursa Ülkü Ocakları'nda saldırıya uğradığını iddia eden Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz'ün 15 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunduğuna dair ses kayıtları yayınlandı.
BURSA HABER Haberi
Bursa'da saldırıya uğrayan sendika başkanı hakkında flaş iddia!

Sendika genel merkezinin kendisine 'istifa et' baskısı yaptığını belirten Türk Eğitim-Sen Bursa Şube Başkanı Metin Öksüz Perşembe akşamı saldırıya uğradığını duyurmuştu.

Saldırının Ülkü Ocakları tarafından gerçekleştiğini iddia eden Öksüz hakkında sosyal medya üzerinden skandal bir iddia ortaya atıldı.

Metin Öksüz'ün Bursa'da 15 yaşında bir lise öğrencisine yıllarca tecavüz ettiği ve bu cinsel saldırılar sonucunda genç kızın hamile kaldığı iddiası sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Genç kızın karakola yapmış olduğu şikayetin ardından sonuç alamaması üzerine Ülkü Ocakları'ndan yardım istediği ve saldırının bu sebepten dolayı yapıldığı ortaya atıldı.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşım:

Metin Öksüz'ün gerçekleşen saldırının ardından yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde:

"Meşru, hukuki yollardan sonuç alamadığınız için birilerinin talimatıyla kendi mekanınızda pusu kurup canıma kastediyorsunuz. Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan'ın iftira, karalama ve kurguya dayalı bir takım hukuksuz bilgi ve kayıtlarla istifa etmemi istediği süreç; daha sonra tehdit, şantaj ve baskıyla devam etmiş 24 Ekim Perşembe Akşamı Ülkü Ocakları Bursa İl Başkanlığına yeni atanan Cahit Özdemir'in beni görüşme maksadıyla Ülkü Ocakları İl Başkanlığına davet etmesi ve Bursa Ülkü Ocaklarında 7- 8 kişilik bir grup tarafından darp edilmemle sonuçlanmıştır.

Davet ettiğin misafire mekanında pusu kurmak bizim inancımızda ve töremizde yoktur. Bugüne kadar her türlü baskıya, tehdide teslim olmayan bizler sizin pusunuza da teslim olmayacağız. Biliyoruz ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir kabile devleti değildir. Suç işleyenin yanına kalacağı bir Çadır Devleti de değildir İnsanlara korku salarak yaşam haklarına göz dikerek baskı oluşturmanıza hukuk devletinde herhalde dur diyecek bir savcı çıkacaktır.

Ben yasal bütün haklarımı kullanacak ve şerefle temsil ettiğim üyelerimin ve eğitim çalışanlarının haklarını korumaya devam edeceğim. Demokrasiye, adalete, hukuka, ehliyete, liyakate inanan herkesi destek olmaya davet ediyorum."

Öte yandan Öksüz, hakkındaki iddialarla ilgili olaraksa sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

"HODRİ MEYDAN!

İFTİRACILARA CEVABIMDIR!
Yapmış olduğunuz Kalleşçe saldırıyı meşrulaştırmak için bana iftira atıyorsunuz. 15 yaşında biriyle birlikte olan buna tasallut eden domuzdur, namussuzdur. Bunlar olmadığı halde bu alçak iftirayı atıp da ispat edemeyenler de domuzdur namussuzdur. Elinizde done, bilgi, belge varsa şimdiye kadar hakim ve savcılara neden iletmediniz? Türk Eğitim Sen Genel Merkezi neden benimle ilgili bugüne kadar disiplin işlemi yapmadı. Sabırla bütün iftiracılara karşı hak mücadelemi sürdüreceğim. İtibar cellatlığı yapıyorsunuz. Israrla bir Başkanı ve bir Kurumu kendi çıkarlarınız için karşı karşıya getirmeye çalışıyorsunuz.
Hukuk önünde bu adaletsizlikleri yapanlarla hesaplaşacağız."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'da, saldırıya, uğrayan, sendika, başkanı, hakkında, flaş, iddia!,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.