LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 15:57 Bu haber 624 kez okundu
 
Bursa'dan olimpiyatlara uzanan başarı öyküsü
2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda Türkiye'yi temsil edecek olan başarılı sporcu Bursalı Berkay Ömer Öğretir ve antrenörü Eray Açıkgöz, mezun olduğu okulda öğrencilerle buluştu.
BURSA HABER Haberi
Bursa'dan olimpiyatlara uzanan başarı öyküsü

  Bursalı milli yüzücü Berkay Öğretir 2020 Tokyo Olimpiyatları'na vize alarak büyük bir başarıya imza attı. Özel bir okulda Moderatörlüğünü Yunus Taşdelen’in üstlendiği etkinlikte öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Öğretir ve antrenörü, olimpiyat yolunda yaşadıkları süreci aktardı. 

 

 

  Sporun zirvesi sayılan olimpiyatlara katılabilmenin ne denli zorlu bir süreç olduğunu dile getiren Eray Açıkgöz, bu süreçte milli sporcu Berkay’ın azim ve yüksek disiplinle çalışarak bu başarıyı elde ettiğini dile getirdi. 100 metre kurbağalama barajını 59 saniye 54 salise ile aşarak genç yaşta olimpiyat vizesi almanın heyecanını yaşayan Öğretir, aynı zamanda olimpiyat vizesini rekor kırarak aldı.

 

 

  Her yıl başarılarına yenilerini ekleyerek yüzme tarihine adını altın harflerle yazdıran Berkay Ömer Öğretir, elde ettiği başarılarda eğitim gördüğü özel okulun payının büyük olduğunu belirtti. Liseye başladığı dönemden sonra spor yaşantısında ciddi bir ivme kazandığını belirten Öğretir, sunduğu imkanlardan dolayı öğretmenlerine teşekkürlerini iletti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa'dan, olimpiyatlara, uzanan, başarı, öyküsü, , ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.