LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
27 Haziran 2019 - Perşembe 18:11 Bu haber 676 kez okundu
 
BURSA KENT KONSEYİ’NDE ŞEVKET ORHAN DÖNEMİ
BURSA KENT KONSEYİ OLAĞAN SEÇİMLİ GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI. KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞINA AÇIK ARA OY FARKIYLA, AK PARTİ’NİN KURULUŞUYLA BURSA’NIN KURUCU İL BAŞKANI VE AK PARTİ 22. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ŞEVKET ORHAN SEÇİLDİ.
GÜNDEM Haberi
BURSA KENT KONSEYİ’NDE ŞEVKET ORHAN DÖNEMİ

Bursa'nın en büyük resmî ve sivil katılımlı kurumsal kitle platformu, Bursa Kent Konseyini yönetecek kadroyu seçmek için sandık başına gitti.

Eski başkan Hasan Çepni’nin milletvekili aday adaylığı dolayısıyla Konsey başkanlığını geçici olarak Rumeli Dernekleri Federasyon Başkanı Şuayip Toprak yapıyordu.

Divan Kurulu Başkanlığını Eski Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu’nun yaptığı Bursa Kent Konseyi olağan seçimli genel kurul toplantısının açılış konuşmasını ise Şuayip Toprak yaptı.

Bürokrat ve siyasetçi kimliğiyle tanınan, milletvekilliği de yapmış olan Şevket Orhan, başkanlığın en büyük adayıydı.

Diğer aday ise Bursa Karacabeyliler Derneği Başkanı Yüksel Ceylan’dı. Ceylan, olağan seçimli genel kuruldaki tehtidvari konuşmalarıyla hem divan kurulunun hem de salonda bulunan üyelerin tepkisini çekti.

Yapılan açık oylama ile Bursa Kent Konseyi başkanlığında Şevket Orhan açık ara farkla başkanlığa seçilirken Yüksel Ceylan ise sadece 17 oy aldı.

BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI’NA ŞEVKET ORHAN SEÇİLDİ

Yeni Başkan Şevket Orhan, ON6 mikrofonlarına Bursa’ya hizmet edecek olmaktan duyduğu mutluluğu anlattı. Kent Konseyi eski başkanı Hasan Çepni’de Orhan’a başarı diledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BURSA, KENT, KONSEYİ’NDE, ŞEVKET, ORHAN, DÖNEMİ, ,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.