KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
12 Aralık 2019 - Perşembe 12:22 Bu haber 708 kez okundu
 
Bursa Uludağ Üniversitesi’nde ‘Yeşilçam Şarkıları’ yankılandı
Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Türk Müziği Korosu, düzenlediği ‘Yeşilçam Şarkıları’ konseri ile izleyenleri eski günlere götürdü.
BURSA HABER Haberi
 Bursa Uludağ Üniversitesi’nde ‘Yeşilçam Şarkıları’ yankılandı


 Süveyda Çolakoğlu’nun şefliğini yaptığı BUÜ Türk Sanat Müziği Korosu, Bursa Uludağ Üniversitesi’ne unutulmaz bir konser verdi. Türk sinemasında bir döneme damga vuran 'Yeşilçam’ olgusunun işlendiği ve dönemin en çok dinlenen şarkılarının seslendirildiği geceye BUÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, eşi Latife Kılavuz, akademisyenler, öğrenciler katıldı.

Konsere, Bursa halkı da büyük bir ilgi gösterdi. Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’ni dolduran izleyiciler gece boyunca söylenen tüm şarkılara da eşlik etti. 
Solo ve koro şeklinde söylenen onlarca Yeşilçam şarkısının ardından izleyiciler BUÜ Türk Sanat Müziği Korosu’nu ayakta alkışladı. Şef Süveyda Çolakoğlu, konserin sonunda katılımcılara ve etkinliğe destek veren herkese teşekkür etti. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Bursa, Uludağ, Üniversitesi’nde, ‘Yeşilçam, Şarkıları’, yankılandı, , , ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.