KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 16:16 Bu haber 4373 kez okundu
 
Bursalılar dikkat! İnsanları böyle dolandırıyor ...
- Haberi
Bursalılar dikkat! İnsanları böyle dolandırıyor ...

ÖZEL HABER / FATİH MISIR

 

Orhangazi’de son zamanlarda bayan profili ile  ”yolda kaldım babama ulaşamadım” deyip  birçok kişiye sosyal medyadan gönderdiği mesajlar ile para  isteyen kişiler heryerde aranıyor.

Birçok kişiyi  dolandırma girişimi ,olayı  Orhangazi’de yaşanıyor.Alınan bilgilere göre kendisinin Narlıca’da bir kamyoncunun kızı olduğunu iddia eden şahıs Orhangazi’de sosyal medya hesabı üzerinden ulaştığı kişilere önce  ”Ben Orhangazi Narlıca’lıyım şuan Kayseri’deyim burada üniversite okuyorum ama şimdi geri gelicem saat 11 ‘de uçağım var  Yenişehir havalimanına gelicem,ama param bitti babama ulaşamadım bu numara bizim köyün muhtarının numarası istersen bunu ara ona sor beni, hatta ona söyle parayı o yollasın” deyip bir numara yolluyor.

Narlıca Muhtarı Olduğunu Söylenen Kişi Kızın Dediklerini Doğruluyor!

Mağdur olduğunu iddia eden kız tarafından Yollanan numarayı arayan kişi ise Narlıca muhtarı olduğu sandığı kişiye durumu anlatıyor. Telefondaki muhtar zannedilen kişide olayı doğrulayarak evet öyle biri var ben şuan köydeyim. Orhangazi’ye hemen inemem zaten dolmuşlar sokağa çıkma yasağından dolayı çalışmıyor, ama ben bugün Orhangazi’ye kesin gelicem kızın uçağı kalkcak madem sen yolla ben gelince seni bulup parayı veririm bende babasından alırım. Diyen şahısın konuşmasından şüphelenen kişinin gerçek muhtara ulaşması ile olay ortaya çıkıyor.

Heryerde Aranıyorlar!

Yapılan şikayetler sonrası Orhangazi’de briçok kişiyi arayarak para isteyen bayan ile sahte Narlıca Muhtarı heryerde aranıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursalılar, dikkat!, İnsanları, böyle, dolandırıyor, ...,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.