KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Eylül 2019 - Cuma 17:30 Bu haber 878 kez okundu
 
BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİM İÇİN ULAŞIM DESTEĞİ
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, OKULLARIN AÇILMASIYLA YAŞANACAK EKSTRA HAREKETLİLİK KARŞISINDA EK SEFERLERİ DEVREYE ALDI… BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ALİNUR AKTAŞ KONUYKA İLGİLİ, İLK GÜNDEN TEDBİRİMİZİ ALDIK. YOĞUNLUĞUN OLDUĞU BÖLGELERDE EK SEFERLERİMİZ OLACAK, DEDİ.
EĞİTİM Haberi
BÜYÜKŞEHİR’DEN EĞİTİM İÇİN ULAŞIM DESTEĞİ

Bursa'da 9 Eylül Pazartesi günü 625 bin öğrenci 40 bin öğretmen ders başı yapıyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi de okulların açılmasıyla yaşanacak ekstra hareketlilik karşısında ek seferleri devreye alıyor.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursaray'da 5 ek vagonu devreye alacaklarını, toplu ulaşım konusunda sıkıntılı bölgelerde takviyeler yaptıklarını belirterek, "Bugün 25 yeni otobüsü devreye aldık. Hedefimizin önümüzdeki yıl yeni araç sayısını 100'e çıkarıp filoyu 500 otobüse ulaştırmak. Önümüzdeki yıl hiç bir aracımız klimasız kalmadan, daha modern ve genç filomuz olacak. Pazartesi günü okullar açılıyor. Ekstra hareketliliği olacak. İlk günden tedbirimizi aldık. Yoğunluğun olduğu bölgelerde ek seferlerimiz olacak. Herhangi bir sıkıntıyı Bursalılara hissettirmeden 2019 2020 eğitim öğretim yılını başlatmış olacağız" dedi.

Başkan Aktaş, otobüslerde devreye giren yeni sistemi de hatırlatarak, "Engellilere uygun sesli uyarılar devreye girdi. Hangi durakta olduğu, gelecek durağın neresi olduğu sesli olarak ikaz verecek. Hedefimiz ulaşılabilir bir Bursa. Bursa'nın ekonomisi, turizmi, ticaretinin gelişimi için olmazsa olmaz konulardan bir tanesini ulaşım olarak görüyoruz. 22 aydır da ulaşım, yol, altyapı konusunda ağırlık veriyoruz" diye konuştu.

Öte yandan Bursa Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ve Jandarma Trafik ekipleri de okullar bölgesinde trafiği düzenleyecek. Bursa'nın en kilit noktalarından Acemler'de alınacak tedbirler de arttırıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BÜYÜKŞEHİR’DEN, EĞİTİM, İÇİN, ULAŞIM, DESTEĞİ,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.