KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
30 Nisan 2008 - Çarşamba 00:12 Bu haber 244 kez okundu
 
CEMİL SÖNMEZ İ.Ö.O. KAN BAĞIŞI
VELİLER VE ÖĞRETMENLER KAN BAĞŞINDA BULUNDU
- Haberi
CEMİL SÖNMEZ İ.Ö.O. KAN BAĞIŞI

Cemil Sönmez’den Kan Bağışı Kampanyası

Cemil Sönmez İlköğretim Okul Müdürlüğü tarafından Kızılay Haftası nedeniyle düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasında öğretmenler ve veliler tarafından Kızılay Kan Merkezine kan bağışında bulunuldu.

Türkiye Kızılay Derneği İnegöl Şubesi ile Cemil Sönmez İlköğretim Okulunun işbirliği ile düzenlenen ve Bursa Kızılay Kan Merkezi görevlilerinden Doktor Tufan Semiz, Kan Bağışçısı kazanım Uzmanı Alime Torlu Ayaz, Hemşireler Elfide Savaş, Kebire Pehlivaner ve Zehra Lodos nezaretinde gerçekleştirilen Kan Bağışı Kampanyasında öğretmenler, okul personeli ve veliler katıldılar.

Kan bağışı kampanyasının 1 gün  sürdüğünü bildiren Okul Müdürü Ahmet Yıldız, "Sınıf öğretmenimiz Hatice Demir önderliğinde gerçekleştirdiğimiz kampanyada verilen kanlar inşallah hastalarımıza yararlı olur” dedi. Müdür Ahmet Yıldız, duyarlı öğretmen, okul personeli ve velilere teşekkür etti.

Kan bağışının önemine değinen Müdür Yıldız, "Her şeyden önce kan vermek insan sağlığı için çok önemlidir. Kan vermek, yüksek yağ oranını düşürdüğü gibi, kalp krizi riskini de azaltır. Aynı zamanda kan bağışlamak insani ve onurlu bir davranıştır. Bir insanın hayatını kurtarmanın verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Biz de her yönüyle insan için faydalı olan bu kampanyayı okulumuzda yapıp kan vermenin önemini öğrencilerimize aşılamak istedik." diye konuştu.

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: CEMİL, SÖNMEZ, İ.Ö.O., KAN, BAĞIŞI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.