KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Eylül 2010 - Perşembe 18:13 Bu haber 185 kez okundu
 
CEP TELEFONU KAZA SEBEBİ!
ÖLÜMLER ARTIYOR AMA BUNUN NEDENİ YAYDIKLARI RADYASYON DEĞİL!
GÜNDEM Haberi
CEP TELEFONU KAZA SEBEBİ!

Cep telefonları hayatlarımıza girdiğinden beri ne kadar çok şey değişti farkında mısınız? Fakat bu değişimlerin en büyüğü haberlerde gördüğümüz dikkatsizlikten dolayı yaşanan kazalar olarak 21. Yüzyıla damgasını vurdu.

 

Yapılan bir araştırmaya göre; geçen sene dikkatsizlik yüzünden 5,474 ya da başka bir değişle toplamda olan kazaların yüzde 16`sı kadar kaza sadece dikkatsizlik yüzünden gerçekleşti. Bu rakamın 995 tanesiyse direk olarak cep telefonu kullanıcıları yüzünden oldu. Ayrıca hesaplamalara göre araçta cep telefonu kullanımı yüzünden 24,000`den fazla kazaya ve yaralanmaya mahal verdi.

 

Araştırmalar doğrultusunda; yaşları 30 ila 39 arasında olan cep telefonu kullanıcıları yüzde 24 gibi bir oranla kaza yapmaya en yakın gurubu oluşturuyor. 20 yaş altı kullanıcılar yüzde 16, 20 ila 29 arası; yüzde 21 ve son olarak 40 ila 59 yaş arası kullanıcılar yüzde 20`lik bir kaza payına sahipler.

 

Araç kullanırken, mail atma ya da mesaj yazma gibi işlemlerin ne zaman tam anlamıyla yasaklanacağıysa merak konusu

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: CEP, TELEFONU, KAZA, SEBEBİ!, , ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.