KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
24 Kasım 2019 - Pazar 13:36 Bu haber 3853 kez okundu
 
CHP'li İnce, Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu
Yalova'da basın mensuplarına açıklama yapan CHP'li Muharrem İnce, Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı.
SİYASET Haberi
CHP'li İnce, Kılıçdaroğlu'nu topa tuttu

Muharrem İnce, Türkiye'nin merakla beklediği basın toplantısına 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutlayarak başladı.

Muharrem İnce'nin konuşmasından öne çıkan noktalar şöyle:

* Bu yalan haber çıkınca tezgah olduğunu hissettim.

* Kılıçdaroğlu'na 'birlikte açıklama yapalım' dedim. Haber gelmedi. Bu açıklamayı CHP Genel Merkezi'nde Sayın Kılıçdaroğlu'yla birlikte yapmamız lazımdı.

* Ortada bir tezgah var, bir komplo var. Bunun sorumluları ortaya çıkarılmalıdır. CHP 82 milyona bunu anlatmalıdır. Bunu açıklamalıdır. Bu tezgahı kim kurdu? Temiz siyaset için bu tezgah temizlenmelidir.

CHP BU PİSLİĞİ TEMİZLEMELİDİR

* CHP Türkiye'de temiz siyaset diyorsa önce bu pisliği temizlemelidir. Burada bir temizlik yapmadan olmaz. Arınma buradan başlayabilir. Eğer bu tezgahı ortaya çıkarır, cezalandırır, komployu kuranları partiden atarsak yeniden şahlanırız.

* Dedikoduların hepsi CHP Genel Merkezi'nde üretildi.

* Bir başka çağrım Sayın Genel Başkanı'dır. "Şaşırmadım" dediniz. Açıklamalısınız. "Saray komplosu" deyip bu işin içinden çıkamazsınız. Saray bu memlekete çok kötülük yapmış olabilir ama bunun neresinde Saray var? Kimi kandırıyorsunuz? Bu komplo yarın Kılıçdaroğlu'na da kurulur.

PARTİYİ YÖNETENLER CİĞERİMİ DAĞLIYOR

* Partinin sözcüsü ağzını açmadı daha. Bugün partiyi yönetenler ciğerimi dağlıyor. Kim oluyorsunuz da siz beni savunmuyorsunuz? "Muharrem İnce böyle gizli bir görüşme yapmaz, iftira atıyorsunuz" deseler içim yanmazdı.

* Sen malzeme verirsen kumpas kurarlar. Ne diyor gazetecinin kaynağı? "Ben bunu bir CHP'liden öğrendim. Bunu Kemal Kılıçdaroğlu'na doğrulattım." Demek ki bu CHP Genel Merkezi'nden çıktı. Dedikodu AK Parti'den çıkmadı.

* Mutlaka hesaplaşacağız. Bu hesabı görmeden yürüyemeyiz. Helalleşmeyi de mutlaka sağlayacağız.

* Teşekkür etmem gerekenler var. Başta Uğur Dündar'a çok teşekkür ediyorum. Candaş Tolga Işık... Ona da geliyor. Birileri yazdırmak istiyor bunu. Ama onlar yazmıyor.

* Kendiniz aday olamazdınız aday yaptınız. Mecbur kaldınız. Unuttunuz mu bu günleri. Cumhurbaşkanlığı adaylığımda otobüsüme binmek için torpil yapmadınız mı?

NELER YAŞANMIŞTI?

Gazetei Rahmin Turan, 20 Kasım tarihli köşe yazısında "9 Kasım'da bir CHP'linin Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü yazmıştı.

İddianın gündemde bomba etkisi yaratmasıyla birlikte Rahmi Turan, cuma günü sozcu.com.tr'ye yaptığı açıklamada, "söz konusu CHP'linin Muharrem İnce olduğunu" öne sürmüştü.

Rahmi Turan, haberi aldığı kaynağın kimliğini gizli tutarken, gazeteci Talat Atilla, Odatv'ye "Haber kaynağı ben değilim. Bunu söyleyenleri mahkemeye vereceğim" şeklinde demeç vermişti.

SÖZCÜ yazarı Turan ise bu beyan üzerine yine sozcu.com.tr üzerinden "Saray'daki CHP'li" yazısındaki bilgi kendisine Talat Atilla'nın verdiğini açıklamıştı.

"Saray'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüştüğü" yolunda iddiayı kesin bir dille yalanlayan CHP'li Muharrem İnce ise konuya ilişkin ilk açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa Taksim'de kendimi yakarım."

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP'li, İnce,, Kılıçdaroğlu'nu, topa, tuttu,
Haberin Videosu
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.