KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 16:38 Bu haber 3731 kez okundu
 
Cuma namazı için maskeler hazır
Bursa'nın İnegöl Belediyesi, yarın kılınacak ilk cuma namazı öncesi merkez ve kırsal mahalle camilerine 17 bin 200 adet maske teslim etti.
BURSA HABER Haberi
 Cuma namazı için maskeler hazır

 Koronavirüs salgını sebebiyle ülkemizde 10 haftadır ibadete kapalı olan camiler yarın itibâriyle yine kısıtlamalı olarak açılıyor. İnegöl’de belirli kaideler çerçevesinde ilk etapta sadece cuma namazı, öğlen ve ikindi namazının kılınacağı 54 cami Diyanet İşleri tarafından belirlenerek açıklandı. Camilerin belli olmasının ardından bahçelerde kılınacak cuma namazı öncesi İnegöl Belediyesi detaylı bir dezenfekte ve temizlik çalışması başlattı. Tedbirler dâhilinde camilerde abdest alınmayacak, maske takılacak, evden seccâde ile gelinecek, sosyal mesafeye dikkat edilecek ve tokalaşma yapılmayacak. İnegöl Belediyesi, maske konusunda da bir dizi tedbir aldı. Cemaatin maskesiz namaz kılmaması için yapılan organizasyonla merkezdeki 54 cami ile Cerrahi, Yeniceköy, Kurşunlu ve Tahtaköprü mahallelerindeki camilere ulaştırılmak üzere İnegöl Müftülüğüne 8100 adet maske teslim edildi. Kırsal mahallelerdeki 91 cami için de İnegöl Muhtarlar Derneğine muhtarlara teslim edilmek üzere 9100 adet maske teslim edildi. 

  Maskelerin yarın cuma namazı öncesi camilerdeki din görevlilerinin organizasyonuyla maskesi olmayan cemaate dağıtılacağı ifade edildi. 
     

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Cuma, namazı, için, maskeler, hazır, , , ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.