KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
01 Mayıs 2008 - Perşembe 00:11 Bu haber 193 kez okundu
 
DAMIZLIK KOOP. ÜYELERİ SAVCILIĞA DİLEKÇE VERDİ.
KOOPERATİF ÜYELERİ, KOOPERATİF YÖNETİMİ HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU.
DÜNYA Haberi
DAMIZLIK KOOP. ÜYELERİ SAVCILIĞA DİLEKÇE VERDİ.

İnegöl ve Köyleri Damızlık Sığır Yetiştiricileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi üyeleri Basri Uysal, Hasan Göllü, Ahmet Kayabağcı, Osman Efe, Arif Adak, Erhan Ekşioğlu, Emin Gökpak, Osman Gökpak, Asım Gökpak, Yusuf Ay, Bahri Üstek, Mehmet Arslan, Tahir Çubuk, Sezer Umut, Zührep Kayır, Selahattin Aya, Ferhat Turan, Cemail Emek, Ömer Oğlu, Ali Akkuş, Hayri Uslu ve Sadettin Sağır, dün Cumhuriyet Savcılığına dilekçe vererek suç duyurusunda bulundular.

Şikayetçiler adına konuşan Kooperatif üyelerinden ve geçtiğimiz dönem yönetim kurulunda da görev yapan Basri Uysal, 2007 yılında Kooperatife ait traktör ile traktöre ait muhteviyatının ilan edilmeden, ihale yapılmadan, Kooperatifte çalışan bir işçiye satıldığını belirterek “Bu usulsüzlükten  dolayı kooperatifimiz zarar görmüştür. Bir çok arkadaşımız kooperatife verdiği sütlerin paralarını alamıyor.  Şuanda Kooperatifin 400 bin YTL’yi aşkın borcu var. Bu borcun ne şekilde ve nereden geldiğini öğrenmek istiyoruz. Kar eden Kooperatif, yanlış yönetim yüzünden bu duruma düştü” dedi.

Kooperatif üyelerinden Deydinler köyünden Hasan Göllü ise, Kooperatifin iyi yönetilmediğini ileri sürerek, süt paralarının yarısının kesildiğini söyledi. Kooperatifin bilinmedik bir şekilde borca sokulduğuna da işaret eden Hasan Göllü, yarın öbür gün bu borcun üyelere ödettirileceğinden endişe duyduklarını kaydetti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: DAMIZLIK, KOOP., ÜYELERİ, SAVCILIĞA, DİLEKÇE, VERDİ.,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.