LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 16:57 Bu haber 2309 kez okundu
 
Doğan: "14 Şubat batının normalleşmeye başladığı bir gün"
Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksek Okulu Pazarlama Bölümü Öğretim Görevlisi Cihad Doğan, 14 Şubatla ilgili önemli açıklamada bulundu. Doğan, 14 Şubatın aslında batı için normalleşmeye, insanların tekrar sosyalleşmeye başladıkları bir gün olduğunu söyledi.
BURSA HABER Haberi
Doğan:

  Doğan yaptığı açıklamada, "Dünyada özel gün kutlama alışkanlığı belkide en büyük sembollerden birisinde 14 Şubat Sevgiler Günü. Dünya ekonomisine 14 Şubat ekonomisi olarak da yeni bir kavram kazandırıldı. Zira bugünün ekonomiye katkısı büyük. Alınan hediyeler, organizasyonların ekonomiye katkısı olurken, kişilerin sevdiği insanları mutlu ederken ve mutlu olması için yaptığı her türlü çalışma bir motivasyon aracı olarak karşımıza çıkıyor. 2020 yılında kutlanan 14 Şubatın benim için farklı bir mânâsı var. 2020 yılı başladığından beri, dünya kamuoyunda dünyada yaşan olaylar, yanan ormanlar, çıkan virüs ya da düşen uçaklar, bütün bunlar göz önünde bulunduğunda, toplum genelinde bir kaygı oluştu. İnsanlar bu korku ve kaygıyı üzerlerinden atabilmek için 14 Şubattı normalleşmenin ilk adımı olarak kabul ediyorlar. Zaten geçmiş yıllarda 11 Eylül  saldırılarını hatırlarsak, halk oradaki saldırılardan dolayı bir korku bir panik içerisindeydi ve evlerine kapanmışlardı. ABD'deki yerel yöneticiler ise yaptıkları açıklamada yapılan saldırın ABD'nin hayat tarzına yapılmış bir saldırı olarak nitelendirmişlerdir. İnsanların tekrar normalleşmeye ya da tekrar sokağa çıkmaları için uğraşmışlardı" diye konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Doğan:, "14, Şubat, batının, normalleşmeye, başladığı, bir, gün", , ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.