KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
05 Ekim 2010 - Salı 17:51 Bu haber 134 kez okundu
 
DOMATES ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR
TÜRKİYE GENELİNDE DOMATES FİYATI 3-5 TL ARASINDA DEĞİŞİRKEN, İNEGÖL`DE İSE 3-4 TL ARASINDA DEĞİŞİYOR
GÜNDEM Haberi
DOMATES ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR

Hava muhalefeti nedeni ile bu sezonki rekoltesi bir hayli düşen domates, fiyatındaki artış alışkanlıkları değiştiriyor.

Pazartesi pazaryerinde alışveriş yapan vatandaşlar, sergiye yaklaştığı anda üzerindeki etiketi görünce domatese yaklaşmadılar.

‘elveda’ etiketleriyle satışa sunulan domatesin kilogramı, Türkiye genelinde 3 ila 5 TL arasında değişirken, İnegöl’de ise 3 ila 4 TL arasında satışa sunuluyor.  Üründeki azalma nedeniyle fiyatında son 2-3 haftadır süren yükseliş domatesi adeta lüks yaptı.

Market ve pazarlarda satışa sunulan meyve ve sebzeler arasında en pahalı ürün olarak dikkati üzerine çeken domatesin kilosu 4 TL’ye kadar çıkarken, alışveriş yapan vatandaş,  “Eskiden en az 3 kilo aldığımız domatesin şimdi yanına bile yaklaşamıyoruz dediler.

Esnaflar ise, “Domates fiyatları, üretimin çok düşük olması nedeni ile böylesine muazzam rakamlara yükseldi. Hayatımızda görmediğimiz yüksek fiyattan domates satışı yapıyoruz. Satış yapmamızın nedeni de sergimizde domates bulunsun diyedir. Daha sera domatesleri büyümedi. Onların çıkmasını bekliyoruz. O zaman fiyatların düşeceğini umuyoruz” dediler.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: DOMATES, ALTIN, ÇAĞINI, YAŞIYOR,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.