KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
02 Eylül 2010 - Perşembe 15:02 Bu haber 216 kez okundu
 
DUBLE YOLLARDA HIZ SINIRI 110 KM.
90`DAN 110 KM`YE ÇIKAN HIZ SINIRI RESMİ GAZETEDE YAYIMLANMASIYLA YÜRÜRLÜĞE GİRDİ
GÜNDEM Haberi
DUBLE YOLLARDA HIZ SINIRI 110 KM.

Kamuoyunda "Duble Yol" olarak bilinen şehirlerarası bölünmüş yollarda azami hız sınırını saatte 90 kilometreden 110 kilometreye yükselten yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Resmi Gazete’nin 1 Eylül 2010 tarihli sayısında yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikle şehir içi ve şehirlerarası yollardaki hız sınırları ile trafik ceza puanları yeniden düzenlendi. Yönetmeliğe göre yerleşim yeri içinde otomobil, otobüs, minibüs, kamyon ve kamyonet için hız sınırı saatte 50 kilometre olarak belirlendi.

 

Yerleşim yeri dışındaki yollar için ise "şehirlerarası çift yönlü karayolları" ve "bölünmüş yol (Duble Yol)" ayrımı yapıldı. Buna göre, şehirlerarası çift yönlü karayollarında hız sınırı otomobil için saate 90 kilometre, otobüs, minibüs, kamyon ve kamyonet için saatte 80 kilometre olarak belirlendi. Şehirlerarası bölünmüş yollarda (Duble Yollarda) ise otomobiller için hız sınırı saatte 110 kilometreye yükseltilirken, otobüs ve minibüs için hız sınırı saatte 90 kilometre, kamyon ve kamyonet için ise saate 85 kilometre olarak belirlendi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: DUBLE, YOLLARDA, HIZ, SINIRI, 110, KM.,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.