KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
06 Ekim 2010 - Çarşamba 17:37 Bu haber 228 kez okundu
 
EKİM AYI BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI
TOPLANTIDA KARALAR KÖYÜ`NÜN MAHALLE OLMASI KONUSU OY ÇOKLUĞU İLE RED EDİLDİ
SİYASET Haberi
EKİM AYI BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

İnegöl Belediyesi Ekim ayı olağan meclis toplantısı Bugün saat 14.30’de meclis salonunda gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında görüşülen 11 maddeden 10’u oy birliği ile kabul edilirken 1 madde ise oy çokluğu ile kabul edildi.

1 Ocak 2006 tarihinde Akhisar ve huzur mahalleleri İnegöl’e mahalle bağlanmıştı. Akhisar Huzur ve karalar köylerinde 2005 yılı içerisinde yapılan referandumda Akhisar ve Çakırçifliği köyleri yüzde 90 oyla İnegöl’e mahalle olmaya evet derken Karalar köyü ise mahalle olmaya hayır demişdi.

15 Ağustos 2010 tarihinde Karalar köyünde gerçekleştirilen mahalle olma referandumunda karalar köyü   yüzde 78 Oranda evet diyerek köylerinin mahalle olmasını sağlamıştı. Ancak karaların mahalle olmasına belediye meclisinden onay çıkmadı.

Karaların mahalle olması ile ilgili konu bugün belediye meclis gündemine geldi. Meclis toplantısını gündeminin 4. Maddesinde yer alan Karalar Köyünün Mahalle olması konusu görüşüldü.

Belediye başkanı Alinur Aktaş  Karalar Köyü’nün İnegöl’e mahalle olarak bağlanması konusunda bilgilendirme yaptı.

Konuyla alakalı Belediye Başkan Yardımcısı Turgay Yel, Belediye Meclis üyeleri Salih Berber, Müfit besler ve  Süleyman Yılmaz  söz aldılar.

Konuşmaların ardından, Karalar Köyü’nün İnegöl’e mahalle olarak bağlanması konusu oylandı. Yapılan oylamada Karalar Köyü’nün İnegöl’e mahalle olarak bağlanması, MHP Belediye Meclis üyesi Müfit Besler’in çekimser oyuna rağmen oy çokluğu ile reddedildi.

 

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: EKİM, AYI, BELEDİYE, MECLİSİ, TOPLANDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.