KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Mayıs 2008 - Cuma 00:10 Bu haber 168 kez okundu
 
EMLAK VERGİSİNDE SON GÜN 2 HAZİRAN
MÜKELLEFLERİN BU KONUDA DUYARLI OLMALARI İSTENDİ
DÜNYA Haberi
EMLAK VERGİSİNDE SON GÜN 2 HAZİRAN

Belediye Başkan Yardımcısı Güngör Sabri Günaydın, yaptığı açıklamada vergi ödemelerine ilişkin çeşitli bilgiler verirken, birinci taksit vergi ödemelerinin son ödeme tarihinin 2 Haziran 2008 Pazartesi günü olduğunu belirtti.

 

Güngör Sabri Günaydın, vergiye tabi vatandaşları uyararak şunları söyledi;  “Bilindiği üzere belediyenin önemli gelir gurupları içerisinde yer alan emlak vergisi ile ilan ve reklâm vergileri, 1319 sayılı emlak vergisi kanununa göre iki taksit halinde tahsil edilmektedir. Mart, Nisan, Mayıs aylarında birinci taksit, Kasım ayı içerisinde de ikinci taksitin tahsili söz konusudur. Mayıs ayı son günü hafta sonu tatiline denk geldiği için bu sene birinci taksit vergiler, 2 Haziran 2008 tarihi son gün olmak üzere tahsil edilecektir” dedi.

 

ÖDEMELERİ SON GÜNE BIRAKMAYINIZ

Sıkışıklığa sebebiyet vermemeleri için vatandaşların ödemelerini son güne bırakmamalarını isteyen Başkan Yardımcısı Günaydın, “Vergi yükümlülüğü içerisinde bulunan vatandaşlarımızın ödeme keyfiyetlerini zamanda tam ve eksiksiz yerine getirdiklerini biliyoruz. Ancak ödeme mükellefiyetlerini süresi içerisinde yerine getirmeyen vatandaşlarımız, 6183 sayılı amme alacaklarının tahsili usulü hakkında kanun hükümleri çerçevesinde cezai işleme tabi tutulacaktır. Verilen sürenin sonunda diğer yasal işlemlere girişilmemesi ve vergi yükümlümüzün mağdur olmaması için vatandaşlarımızdan ödeme vakitlerini geciktirmemelerini bekliyoruz” diye konuştu.

Günaydın ayrıca,  “2008 yılı emlak vergisi ile işyerlerine ait çevre temizlik ve ilan-reklâm vergilerinin birinci taksitlerini ödemeyen mükelleflerimizin, cezalı duruma düşmemesi için 2 Haziran 2008 tarihine kadar vergilerini ödemeleri kendi menfaatleri icabıdır. Vatandaşlarımız aksi halde yansıyacak %2,5 gecikme faizi ödemek zorunda kalacaklardır” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: EMLAK, VERGİSİNDE, SON, GÜN, 2, HAZİRAN,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.