KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
07 Aralık 2019 - Cumartesi 15:04 Bu haber 1988 kez okundu
 
Erdoğan: Kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz
AK Parti Genel Başkanı ve Devlet Başkanı Erdoğan, "Makamın gücüne, imkanlarına güvenerek gönül kıran, insanları rencide eden, vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz" dedi.
SİYASET Haberi
Erdoğan: Kibir abidelerinin bu davada yeri olmaz

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

 

AK Parti maziden atiye yolculuğumuzun altın halkalarından biridir.

 

Bugün başka yarın bir başka olmamalıyız. Bunu yapanları görüyoruz.

 

Kendi nefsinin peşine düşen sadece kendi ajandasına kariyerine odaklanan kişilerden dava adamı olmaz.

 

Gurur abidesi olanlardan dava adamı olmaz. Bize Yunus’un ifadesiyle ete kemiğe büründüm Yunus diye göründüm diye bu anlayıştaki insanlar lazım.

 

Hele hele bulunduğu makamının gücüne güvenerek vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada işi olmaz.

 

Yolsuzluğu çalıp çırpmayı hiç saymıyorum bile. Bu tip insanların kapımızdan bile girmesi bizim için züldür.

 

Milleti karşısına alan bizi de karşısına alır. Unutmayın kibir en büyük isyandır.

 

İnsan gönlünü kıranların biz de partideki, görevleriyle ilgili kalemini kırarız.

 

Ülkemizde kimi konuların bilinçli bir şekilde gündemde öne çıkarıldığını görüyoruz. Milletimizi karamsarlığa düşüren bu çabalara karşı dikkatli olmalıyız. Sanki her gün her yerde yaşanıyor, herkesin başına geliyor gibi gösterilmesinin niyeti iyi değildir. Medya kuruluşlarımızı da bu konuda bilinçli ve dikkatli olmaya davet ediyorum. AK Parti gündem takip etmez gündem belirler.

 

Türkiye son 17 yılda tarihinin en büyük sıçramalarını yaşarken en büyük saldırılarla da karşı karşıya kalmıştır.

 

İlk önce AK Parti hedefte olmuştur. Türkiye'yi seven bizi seviyor, Türkiye'den nefret eden bizden de nefret ediyor. Milletimiz bunu gördüğü için yanımızda yer alıyor.

 

Son dönemde attığımız adımlar ülkemiz için öfke patlamasına yol açtı. Suriye'de devam etmekte olan süreç Türkiye'nin nereden nereye geldiğini göstermesi bakımından çok önemlidir.

 

Hangi liderlerle görüştüysek hepsi 'Buradan ne zaman çıkacaksınız?' diyor. Biz de 'Sizin orada ne işiniz var?' diyoruz. Bizim 911 km sınırımız var sizin sınırınız var mı? Yok. Peki niye oradasınız? 33 bin tır silahı mühimmatı kime gönderdiniz? Teröristlere. Kim bunlar enteresan olan Kürtler. Nasıl oluyor da bunlar Kürt oluyor. DEAŞ'a karşı en büyük mücadeleyi veren biziz. Dünyada DEAŞ'a karşı böyle mücadele eden bir ülke daha yok.

 

Son dörtlü zirvede İngiltere, Almanya, Fransa'da onlara da bunları açık açık söyledik. Siz oraları terk etmedikten sonra Suriye halkı da ‘teşekkür ederiz artık gidebilirsiniz’ demedikten sonra biz buradan çıkmayacağız. Biz Adana mutabakatıyla oradayız. Suriye halkının talebi ile oradayız. Söyleyecekleri hiçbir şey yok.

 

Fransa'nın hali ortada. Fransa'da her yer yanıyor yakılıyor. Zulüm ile abad olmaz.

 

Libya ile imzalanan anlaşmayla Akdeniz'de oyun bozuldu.

 

Artık eskiden olduğu gibi Türkiye'yi yönlendiremedikleri yönetemedikleri için hırçınlaşıyorlar.

 

Geldiğimiz noktada Türkiye siyasi ekonomik ve askeri bakımdan güçlü bir yerde bulunuyor.

 

Cumhur İttifakı'nı bölemeyecekler, Cumhur İttifakı güçlenerek devam edecek. Milletimiz bu ülkede kimin ne olduğunu gayet iyi biliyor.

 

Tabi bu arada istemem ama son dönemlerde telefonlarınıza girdi mi malum İstanbul'da bir Şehir Üniversitesi melesi ortaya çıkarttılar.

 

Bir siyasi ayağında bizim olduğumuzu diğer ayağında malum zatın olduğunu söylüyorlar. Şehir Üniversitesi'nin tahsisini yapan benim.

 

Tahsisini yapan ben olduğuma göre daha sonra malum zat başbakan olunca Şehir Üniversitesi'ne mülkiyet devri yapılmıştır. Bunlar dürüstlüğü kimseye bırakmıyor değil mi?

 

Peki yanında kim var bir başka isim Sayın Babacan var onun da imzası var altında. Mehmet Şimşek var o zaman Ulaştırma Bakanı olan Feridun Bilgin var. Hani bunlar dürüsttü.

 

Halk Bankası'nı da dolandırmaya çalıştılar.

 

Kredi talebinde bulundular. Ödemelerini yapmayınca Halk Bankası bunları sürekli olarak uyarıyor. Halk Bankasına olan borçlarına 417 milyon noktasında. Şimdi yapılandıralım diyorlar.

 

Yapılandıralım derken, neyi nasıl yapılandıracaksın? Neymiş, spor klüplerinin borçları yapılandırılıyor da Şehir Üniversitesi'nin niye yapılandırılmıyor? Bir başka alavere dalavere de…

Alacağımız öğrencilerin yapacakları ödemeye ipotek koyun. Sen nasıl bunu bankaya teminat olarak veriyorsun. Halef selef olduğumuz Cumhurbaşkanı aradı. Siz bu işi arzu ederseniz halledersiniz dedi.

 

Dedim ki temenni ederdim siz benim yerimde olun. Biz kasayı boşaltamayız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Erdoğan:, Kibir, abidelerinin, bu, davada, yeri, olmaz,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.