LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
13 Haziran 2008 - Cuma 00:08 Bu haber 330 kez okundu
 
ESNAF SİCİL İŞLEMLERİ ARTIK İNEGÖL`DE YAPILACAK
7 BİN ESNAF BURSA`YA GİTME KÜLFETİNDEN KURTULACAK
DÜNYA Haberi
ESNAF SİCİL İŞLEMLERİ ARTIK İNEGÖL`DE YAPILACAK

7 Mayıs 2008 tarihine sanayi ve ticaret bakanı zafer çağlayanın katılımıyla Türkiye de ilçeler arasında bir ilk olan İnegöl esnaf ve sanatkârlar hizmet binasının açılmasının ardından mahallinde hizmet anlayışı ile 15 günde bir bursa sicil müdürlüğünden bir memurun, esnaf sarayında görevlendirilmesi hizmetini de hayata geçiriyor.

 

İnegöl’de bulunan 7 bin esnaf ve sanatkâr artık, Bursa’ya gitmeden sicil işlemlerini İnegöl’de yaptırabilecek. Böylelikle esnaf ve sanatkârları Bursa’ya gidip gelme külfetinden kurtulmuş olacak

 

Bugün İnegöl esnaf sarayında düzenlenen basın toplantısında sicil memuru görevlendirmesi ilgili hizmetin başlangıcı yapıldı.

 

 

Kaymakam durmuş gençer, İnegöl belediye başkanı Alinur aktaş, besob başkanı arif tak ve oda başkanlarının katıldığı basın toplantısında konuşan besob başkanı arif tak, ilçeler arasında ilk olarak esnaf sarayının İnegöl de açıldığını, yine bir ilk olarak ta sicil işlemlerinin bursa ya gitmeden İnegöl de halledilebileceğini ifade etti.

 

Belediye başkanı Alinur aktaş ise, sicil ile ilgili işlemlerin 15 günde bir İnegöl de yapılmasının önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ESNAF, SİCİL, İŞLEMLERİ, ARTIK, İNEGÖL`DE, YAPILACAK,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.