KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
10 Haziran 2008 - Salı 00:08 Bu haber 245 kez okundu
 
F TİPİ TOKİ KONUTLARI İÇİN BAŞVURULAR SONA ERDİ
176 KONUT İÇİN BAŞVURU YAPILDI, KURA 23 HAZİRAN`DA
DÜNYA Haberi
F TİPİ TOKİ KONUTLARI İÇİN BAŞVURULAR SONA ERDİ

 

İnegöl Belediyesinin en büyük projelerinden biri olan, Akhisar mahallesi ile Karalar köyü arasındaki alanda kurulacak Yeni İnegölle ilgili çalışmalar kapsamında TOKİ tarafından yaptırılacak 686 konuttan, alt gelir grubuna yönelik F Tipi 176 konut için 26 Mayısta başlayan başvurular sona erdi.  F tipi konutlar için toplam 945 kişi müracaatta bulundu.

 

dün, hizmet masası sorumlusu yahya kani ile birlikte makamında basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Şen, Kayıt süresi boyunca Şehit ailesi kategorisinde hiç başvuru yapılmamıştır. Gazi kategorisinde 3 başvuru alınmıştır. Özürlü kategorisinde ise 24 başvuru gerçekleşmiştir. Normal başvuru sayısı ise 918’dir.

 

Kategorilerin dağılımına göre İnegöl Belediyesi Alt Gelir Grubu TOKİ konutlarının toplam başvuru sayısı 945 adettir. 945 rakamı TOKİ’nin bize tanıdığı 10 günlük başvuru süresince küçümsenecek bir rakam değildir dedi

 

Hizmet Masasına kabul edilen başvurularla ilgili, TOKİ tarafından evrak durumlarına göre kura listesi oluşturulacağını ifade eden Yusuf Şen, konut alma hakkı ve konut belirleme kurasının 23 Haziran 2008 tarihinde Noter Huzurunda gerçekleştirileceğini  kaydetti.

 

Yusuf şen ayrıca, Halk Bankası bünyesinde C tipi konut türleri için başvuruların devam ettiğini ifade etti.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: F, TİPİ, TOKİ, KONUTLARI, İÇİN, BAŞVURULAR, SONA, ERDİ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.