KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
26 Mayıs 2008 - Pazartesi 00:09 Bu haber 284 kez okundu
 
FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ`NDEN HATIRA ORMANI
100. YIL ANISINA BİN 500 FİDAN DİKİLDİ.
- Haberi
FENERBAHÇELİLER DERNEĞİ`NDEN HATIRA ORMANI

İnegöl Fenerbahçeliler Derneği yönetimince, Fenerbahçe Kulübünün kuruluşunun 100. Yılı kutlamaları kapsamında dün, İnegöl Bozüyük arası yolun Rüştiye köyü mevkiindeki 10 bin metrekarelik alanda fidan dikimi töreni düzenlendi. Fidan dikiminden sonra aynı bölgedeki Şato 79 tesislerinde Fenerbahçe Marşları eşliğinde piknik yapıldı.

Dün ilk tören saat 12.30 da Rüştiye köyü ile İnegöl Bozüyük arası karayolunun arasında, Karayolları 14. Bölge Müdürlüğünce  tahsis edilen 10 bin metrekarelik alan üzerindeki ‘100.Yıl Hatıra Ormanı’na fidan dikildi. İlk etapta bin 500 fidanın dikildiğini bildiren İnegöl Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Refik Tabakoğlu, hedeflerinin 10 bin fidan dikmek olduğunu ve yaklaşık 5 yıl içerisinde dikim işlemlerini tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Fenerbahçe Kulübünün sadece spor kulübü olmadığını, sosyal, kültürel ve eğitsel faaliyetlerde de bulunan bir kulüp, bir okul olduğunu belirten Başkan Refik Tabakoğlu, “Yeşil alanlarımızı artırmak, erozyonla mücadele etmek için 100. Yıl Hatıra Ormanı programını başlattık. Bu etkinliğimizi geleneksel hale getirip her yıl gerçekleştireceğiz. Katkıda bulunan emeği geçen herkese ve 500 adet fidan bağışı yapan Fenerbahçe Kulübü As Başkanı Ali Koç’a teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi. Fenerbahçe’yi daha geniş kitlelere duyurmak, üye sayısını artırmak için faaliyetlerine devam edeceklerini ileri süren Tabakoğlu, Fenerbahçe’ye gönül vermiş herkesin faaliyetlere katılabileceğini ifade etti.

Fenerbahçe Kulübü Sosyal İşler ve Derneklerden Sorumlu As Başkanı Mithat Yenigün, Dernekler Çalışma Grubu üyeleri Yaşar Nedir Atilla ve Murat Boyraz, İnegöl Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Refik Tabakolu ve yönetim kurulu üyeleri, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, Şube Müdürleri Mustafa Karaaslan ve Özer Yılmaz ile dernek üyeleri, fidan dikiminin ardından Şato 79 tesislerine geçerek, burada çalınan Fenerbahçe Marşları eşliğinde piknik yaptılar.

Piknik alanında kısa bir konuşma yapan Fenerbahçe Kulübü Sosyal İşler ve Derneklerden Sorumlu As Başkanı Mithat  Yenigün, Hatıra Ormanının önem arzeden bir etkinlik olduğunu, diğer derneklere de örnek olacağını belirterek, Hatıra Ormanının yerini tahsis eden Karayolları Bölge Müdürlüğüne, fidan tahsisi yapan Orman İşletme Müdürlüğüne, etkinliğe katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk ve Şube Müdürlerine, İnegöl Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Refik Tabakoğlu ve ekibine teşekkür etti. Fenerbahçe’nin sadece bir spor kulübü değil,  ülkenin önemli bir sivil toplum örgütü olduğuna dikkat çeken As Başkan Mithat Yenigün, “Küresel ısınmaya karşı en güzel çözümün ağaç dikimi olduğunu düşünüyorum. İnegöl Fenerbahçeliler Derneği, diğer derneklerden çok farklı, programlı ve planlı bir şekilde çalışıyor. Faaliyet raporunu %100 gerçekleştiren bir dernek, tüm yöneticileri ve üyelerini kutluyorum” dedi.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: FENERBAHÇELİLER, DERNEĞİ`NDEN, HATIRA, ORMANI, ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.