LİMAK  ENERJİ REKLAM
KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 16:20 Bu haber 3160 kez okundu
 
Geleneksel Okçuluk Ve Yamaç Paraşütü Kayıtları Başladı
Doğa Sporları Turizm Merkezi (DOSTUM)’nde 2020 / 1. Dönem Yamaç Paraşütü Eğitimi ve Geleneksel Okçuluk Eğitimi kurs kayıtları başladı.
SPOR Haberi
Geleneksel Okçuluk Ve Yamaç Paraşütü Kayıtları Başladı

24 Şubat itibarı ile eğitimlere başlanacak kurs için merkezin resmi sitesinden başvuru şartları yayınlandı.

 

Doğayı ve sporu sevenlerin buluşma adresi olan DOSTUM, çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda yoğun ilgi gören branşlardan olan yamaç paraşütü ve geleneksel okçuluk eğitimlerinin başvuruları başladı. Yamaç Paraşütü 2020 1. Dönem için başvuruda bulunacak adaylardan istenecek belgeler www.dostum.org.tr adresinde yayınlandı. Buna göre yamaç paraşütü eğitimine katılacakların; 16 yaşından gün almaları şartı gerekmektedir.

 

 Eğitime katılacakların uçuşa elverişlilik açısından aile hekiminden sağlık raporu almaları zorunluluğu bulunmaktadır. Eğitimler hafta içi ve hafta sonu verilebilecektir. Eğitim süresi ise hava muhalefetine bağlı olarak değişebilecektir. Eğitim uzman pilotlar tarafından “Teorik ve Alan Eğitimleri” olarak iki aşamalı verilecektir.

 

 Başlangıç seviyesinde verilecek eğitimin malzemeleri ise kurum tarafından sağlanacaktır. Eğitim grup sayısı tamamlandığında başlayacak olup, eğitime başlanmadan önce sağlık raporunun alınması ve eğitim ücreti olan 1.500 TL’nin ödenmesi gerekmektedir. Ayrıca eğitimin sonunda Türkiye Hava Sporları Federasyonu sporcu lisansı verilecektir.

 

GELENEKSEL OKÇULUK KURSU

Geleneksel okçuluk eğitimi ise 2 ay sürecektir. Eğitim haftada 3 saat gerçekleştirilecek olup, salı, çarşamba, perşembe ve cuma günleri 18.00-20.00 saatleri arasında verilecektir. Guruplar en az 7, en fazla 11 kişiden oluşmaktadır. Eğitimler İnegöl Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde yapılacaktır. Eğitim ücreti 200 TL’dir. Başvuru için gerekli evraklar; 2 adet vesikalık fotoğraf, kimlik fotokopisi ve aile hekiminden alınacak sağlık raporundan oluşacaktır.

 

SPORSEVERLERİ BAŞVURUYA BEKLİYORUZ

Doğa Sporları Ve Turizm Merkezi’nin çalışmalarının yoğun rağbet gördüğünü belirten Belediye Başkanı Alper Taban; “ Geleneksel okçuluk ve yamaç paraşütü kursu kayıtlarımız başladı. Eğitimlerimiz 24 Şubat tarihinde başlayacak. Geleneksel okçuluk ve yamaç paraşütü son yılların en çok ilgi gören spor alanlarını oluşturuyor. Spor bir anlamda hayata tutunma dalı. Zamanın iyi yönde sarf edilmesi ve sporun farklı alanlarında eğitim fırsatlarından yararlanmak için, kurslarımıza ilgi duyan bütün sporseverlerimizi başvuruya bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Geleneksel, Okçuluk, Ve, Yamaç, Paraşütü, Kayıtları, Başladı ,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.