KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
05 Haziran 2008 - Perşembe 00:09 Bu haber 178 kez okundu
 
GERİ DÖNÜŞÜMDE EN DUYARLI OKUL YARIŞMASI SONUÇLANDI
1. OLAN ÖZEL EĞİTİM VE UYGULAMA OKULU`NA ÖDÜLÜ VERİLDİ
- Haberi
GERİ DÖNÜŞÜMDE EN DUYARLI OKUL YARIŞMASI SONUÇLANDI

İnegöl Belediyesi, İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve özel bir firmanın işbirliği ile başlatılan, ‘Geri Kazanım Projesi’ kapsamında düzenlenen ‘Geri Kazanımda En Duyarlı Okul’ yarışması sonuçlandı. 3 Rehabilitasyon Merkezi ile 23 İlköğretim Okulunun katıldığı yarışmada İnegöl Eğitim Uygulama Okulu (Özürlüler Okulu) İnegöl birincisi oldu.

 

 

İnegöl Özel Eğitim Uygulama okulunun bahçesinde düzenlenen ödül törenine, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Cerrah Belediye Başkanı Ömer Kahyaoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, belediye meclis üyeleri siyasi parti temsilcileri,  okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

 

 

Ödül töreninin açış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, “Belediyemizin önderliğinde bu sene Geri Kazanımda En Duyarlı Okul yarışmasının ikincisini düzenledik. Önce öğrencilere çevre, okul, mahalle ve sokağı temiz tutma alışkanlığını öğretmek, çevreyi kirletmemek, çöplerin atılması gereken yerler konusunda bilincini vermek için böyle bir proje hazırladık. İnegöl’deki okullar dışarıdaki okullarla karşılaştırıldığında, farklı oldukları ortaya çıkıyor diye konuştu.

 

 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise konuşmasında, “Biz Belediye olarak bu projeyi çok önemsiyoruz. Düşünmeden doğaya attığımız bir cam şişe 4 bin yıl, plastik bin yıl, kola kutusu 100 yıl, çiklet ise 5 yılda ancak yok olabilmektedir. Bu atıkların çöp olarak doğaya zarar vermesine göz yummaktansa, geri kazanım ile değerlendirilmesi hayati önem taşımaktadır dedi

 

 

Konuşmaların ardından, Geri Kazanımda En Duyarlı Okul yarışmasında İnegöl birincisi olan İnegöl Özel Eğitim Uygulama Okuluna 3 bin YTL, ikinci olan Gazi Osmanpaşa İlköğretim Okuluna 2 bin YTL çek, üçüncü olan Mesudiye İlköğretim Okuluna ise bin YTL’lik çekleri verildi.

 

Aynı yarışmada mansiyona layık görülen Gazipaşa, Şükrü Nailipaşa, İshakpaşa, Prof. Dr. Selçuk Yahşi, Sinanbey ve Vehbi Koç İlköğretim Okulları ile Özel Üçel Rehabilitasyon Merkezi 500’er YTL ile ödüllendirildi.

 

 

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: GERİ, DÖNÜŞÜMDE, EN, DUYARLI, OKUL, YARIŞMASI, SONUÇLANDI,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.