KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 17:02 Bu haber 401 kez okundu
 
Google servislerine erişim sorunu
İnternet erişiminde sorun yaşayan sosyal medya kullanıcıları, Google çöktü mü, internete neden girilemiyor sorusunun cevabını arıyor. Google, Twitter'da da TT listesine girmiş durumda. İnternet neden yok? İnternet neden yavaş? Google, Youtube, Instagram neden açılmıyor? soruları merakla araştırılırken, internete erişim için DNS ayarlarını değiştirmek çözüm sağlıyor. Peki DNS ayarları nasıl değiştirilir?
TEKNOLOJİ Haberi
Google servislerine erişim sorunu

Sosyal medyanın da gündemine giren 'Google'a neden girilmiyor' sorusu, pek çok kullanıcı tarafından araştırılıyor. Yaklaşık bir saattir Twitter başta olmak üzere pek çok sosyal medya mecrasında Google servislerine erişilemediği yönünde paylaşımlar yapılıyor.
 

Bu uygulamaların başında YoutubeGmail ve Whatsapp geliyor. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, gelişmeleri anbean aktarmaya devam edeceğiz.
 

Google'ın YouTube ve Gmail gibi servislerine Türkiye'nin de dahil olduğu Doğu Avrupa Bölgesi'nde erişim sorunları yaşandı. Sabah 10:30 sıralarında başlayan teknik problem uzun sürmedi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Twitter'dan "Google servislerinde global sorunlar (Yunanistan, Romanya, Bulgaristan gibi) olup, ülkemizde de hissedilmektedir. Türkiye'deki operatörlerimizden kaynaklı bir arıza bulunmamaktadır. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi ekiplerimiz süreci takip etmektedir" dedi. Google ise "Google'ın Bulgaristan'daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eşzamanlı fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye saati ile 13:36 itibarı ile tamamen çözülmüştür. Konuyla ilgili araştırma sürdürüyoruz" şeklinde açıklama yaptı.
 

Savunma 5 Şubat'ta
 

Rekabet Kurumu'ndan yapılan duyuruya göre, Google'ın pazarındaki hakim durumunu kötüye kullanarak çevrim içi alışveriş hizmetleri pazarındaki rakiplerinin faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 6. maddesini ihlal ettiği iddiası üzerine yürütülen soruşturmada sözlü savunma aşamasına gelindi. Sözlü savunma toplantısı 5 Şubat'ta yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Google, servislerine, erişim, sorunu,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.