KANAL ON6 BİLGİLER
WHATSAPP İHBAR HATTI
Haber Detayı
23 Nisan 2008 - Çarşamba 00:12 Bu haber 186 kez okundu
 
GÜRCÜ ÖĞRENCİLER İNEGÖL`DE
ÖĞRENCİLER İNEGÖL PROTOKOLÜNÜ ZİYARET ETTİ
- Haberi
GÜRCÜ ÖĞRENCİLER İNEGÖL`DE

İnegöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği ile İnegöl Cumhuriyet  İlköğretim Okulu Müdürlüğünün daveti üzerine, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerine katılmak için İnegöl`e gelen Gürcü öğrenciler dün sırasıyla Cumhuriyet İlköğretim Okulunu, Kaymakam Durmuş Gençer`i, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk`ü ve Belediye Başkanı Alinur Aktaş`ı ziyaret ettiler.

Gürcistan`ın Ahıskalıların ağırlıklı olarak yaşadıkları Ağalseki Bölgesinde faaliyette bulunan Tao Kültür Derneğinin organizasyonu ile İnegöl`e gelen, aralarında Ağalseki Kültür Müdürü Zaza Tamaraşvili, TAO Derneği yöneticilerinden İvani Balahaşvili, folklor ekibi koordinatörleri Nika Kabanatze ve Natia Nadisadze`nin de bulunduğu 19`u  yönetici, 42`si öğrenci olmak üzere 61 kişilik Gürcü ekibinin dün Cumhuriyet İlköğretim Okulunu ziyareti sırasında konuşan Cumhuriyet İlköğretim Okulu Müdürü Nevzat Bali, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Türkiye`ye dünyanın çeşitli ülkelerinden çok sayıda öğrencilerin geldiğini belirterek, "Biz de Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kafkas Folklor Derneği ile birlikte Gürcistan`ın Ağalseki bölgesinden öğrencileri İnegöl`e davet ettik. Amacımız kültürler arası diyaloğu gerçekleştirmek. Gelen öğrenciler sınıflarımızı gezip, kısa sürede öğrencilerimizle kaynaştılar. 23 Nisan günü stadyumdaki törenlerde gösteriler yapacaklar, aynı gün öğleden sonra okulumuzun bahçesinde düzenleyeceğimiz törene de katılacaklar. Aynı akşam saat 18.30 da Atatürk Anıtı önündeki törende de gösteri yapacak olan Gürcü öğrenciler 24 Nisan`da ise ülkelerine dönecekler" dedi. Bali, 61 kişilik Gürcü heyetini, İnegöl Kafkas Folklor ve Kültür Derneği yöneticilerinin evlerinde misafir ettiğini söyledi.

Konuşmanın ardından İvani Balahaşvili, okul Müdürü Nevzat Bali`ye, barış ve dostluk temsili olarak bir hançer hediye etti.

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör:
Etiketler: GÜRCÜ, ÖĞRENCİLER, İNEGÖL`DE,
WHATSAPP İHBAR HATTI
Yorumlar
Haber Yazılımı
Kişisel verilerinizin işlendiğini ve saklandığını 6698 sayılı KVKK Md.10 aydınlatma yükümlülüğü kapsamında tarafınıza bildirmek isteriz.